Samsunspor'a kayyum mu atanıyor?

Samsunspor Haber - Samsunspor yönetimi dün gerçekleşen olağanüstü kongrenin ardından kulüp binasında bir toplantı gerçekleştirerek istifa etme kararı aldı.

Samsunspor'a kayyum mu atanıyor?
banner9

Samsunspor'un dün gerçekleşen olağanüstü kongresinde başkanlığa aday bulunmaması nedeniyle divan kurulu, mevcut yönetimin devam etmesi seçimin ise ertelenmesine karar verdi. Karar sonrası Samsunspor Kulubü'nde yönetim kurulu üyeleri tarafından gerçekleştirilen toplantı az önce sona erdi. Samsunspor'da Erkurt Tutu başkanlığında yapılan yönetim kurulu toplantısında istifa karari kararı çıktı. Başkan Erkurt Tutu istifa haberini ilk olarak Samsun Valisi Osman Kaymak'a bildirdi. Samsunspor kulübüne önümüzdeki günlerde kayyum ataması bekleniyor.

RESMİ SİTEDEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili olarak Samsunspor Kulübü'nün resmi sitesinden yapılan açıklama ise şu şekilde: "Yönetim Kurulumuz, 27 Aralık 2014 tarihinde üstlenmiş olduğu görevlerini, büyük bir onur ve özveri ile 28 Aralık 2017 tarihindeki Olağanüstü Genel Kurul’a kadar taşımıştır. Gerek kongre süreci içerisinde ve gerekse 28 Aralık 2017 günü yapılan kongrede ne yazık ki aday çıkmamış, Kongre Divan Kurulu Başkanlığı kongreyi ertelemiş, görevi yeniden kurulumuza vermiştir. Ancak tüm bu kongre sürecinde ve kongre salonunda da ifade ettiğimiz gibi kurulumuz aday değildir. 29 Aralık 2017 günü (Bugün) Nuri Asan tesislerinde yaptığımız son toplantı ile Yönetim Kurulumuz daha önce de açıklanan sebepler ile Samsunspor’da üstlenmiş olduğu görevlerinden istifa etmiştir. Değerli spor kamuoyu ile paylaşır, saygılarımızı sunarız. Samsunspor Yönetim Kurulu İ.Erkurt TUTU, Ömer ÇORUH, Rüştü ARABOĞLU, İbrahim ÇEVİK, Ömür TEKİN, Metin ATEŞ, Serhat KURT, Fikret YALÇIN, Hakan ÖZCAN, Abdurrahman GÜNGÖR, Adem YAZICI, Ahmet B. GÜNEN

Kaynak: Samsungazetesi.com

 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2017, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4