AK Parti 19 Mayıs İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı'na Osman Acar seçildi

AK Parti 19 Mayıs İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı 4. Olağan Kongresi'nde AK Parti Genel Merkezi tarafından yapılan istişareler sonucunda aday olarak gösterilen Osman Acar gerçekleşen seçimlerde 19 Mayıs İlçe Gençlik Kolları Başkanı seçildi.

AK Parti 19 Mayıs İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı'na Osman Acar seçildi

AK Parti 19 Mayıs İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı 4. Olağan Kongresi İlçe Belediye Düğün Salonu'nda yapıldı.
Gerçekleşen kongreye AK Parti MKYK Üyesi Ahmet Demircan, Gençlik Kolları MKYK Üyesi Soner Yalçın, Samsun İl Başkan Yardımcısı Alaettin Bayrak ve yönetim kurulu üyeleri, İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe ve yönetim kurulu üyeleri, İlçe Başkanı İrfan Kalaycı ve yönetim kurulu üyeleri, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, belediye meclis üyeleri, ilçe kadın kolları yönetim kurulu üyeleri, bazı İlçe Gençlik Kolları Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ve teşkilat üyeleri katıldı.
19 Mayıs İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı 4. Olağan Kongresi'nde açılış ve yoklamanın yapılmasının ardından, divan teşekkülü oluşturuldu.
Divanın oluşumunun ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Misafirlerin takdimleri ve gelen mesajların okunmasının ardından faaliyet raporu okundu ve yönetimin ibrası gerçekleştirildi. Daha sonra protokol konuşmalarında geçildi.
19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı İrfan Kalaycı, İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Göktepe, Gençlik Kolları MKYK Üyesi Soner Yalçın gerçekleşen 19 Mayıs İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı 4. Olağan Kongresi'nin hayırlara vesile olmasını temenni ederek, her zaman yanında olacakları yeni oluşan yönetime çalışmalarında başarılar diledi.

AK Parti Samsun İl Başkan Yardımcısı Alaettin Bayrak ise, "İktidarımız tarafından gençlerimizin, her alanda en iyi, en kaliteli ve en modern imkanlara kavuşması için 12 yıl boyunca çok önemli yatırımlar yapıldı. Gençlik için yapılan yatırımların miktarını, 12 yıllık süreçte tam 15 kat artırıldı. Eğitim sistemimizde de köklü değişimlere gidildi. Bu ülkenin yönetiminde gençlerin söz hakkı olmalıdır diyerek, seçilme yaşını düşürüldü. Değerli gençler siyasette alacağınız bilgi, birikim ve tecrübe ile sizlerde inşallah geleceğe yön kademelerde yer alarak vatanınıza, milletinize hizmet imkanı bulacaksınız. Bu duygu ve düşünceler içinde kongremizin sonuçları itibariyle hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." dedi.

2015 genel seçimleri, hükümet icraatları, AK Parti'de kongrelerin ve gençlerin önemine değinen bir konuşma yapan AK Parti MKYK Üyesi Ahmet Demircan'da, "Gençliğe büyük önem veren anlayışla AK Parti, gerçekleştiği icraatlarla gençliğe yani geleceğine sahip çıkmıştır. Gençlik demek gelecek demektir. Gençliği olmayanların geleceği de olmaz. AK Parti olarak gençlere her zaman inanıyor ve güveniyoruz. Gerçekleşen kongremizin ülkemiz, milletimiz ve partimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" diyerek sözlerine son verdi.

Konuşmaların ardından seçimlere gidildi. Seçimlerde Genel Merkez tarafından yapılan istişareler sonucunda aday olarak gösterilen Osman Acar 19 Mayıs İlçe Gençlik Kolları başkanı oldu.
Başkan Acar, yaptığı teşekkür konuşmasında teslim aldıkları bayrağı daha yukarı taşımak için var güçleri ile çalışacaklarını belirterek bu mutlu, heyecan dolu günlerinde kendilerini yanlız bırakmayan, destek olan herkese çok teşekkür ettiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2015, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4