banner21

Başbakan Binali Yıldırım Samsun'a gelecek!

15 Temmuz darbe girişiminin ardından OHAL ilan eden hükümet teşekkür mitinglerine hazırlanıyor. Bu kapsamda Başbakan Binali Yıldırım ekim ayı içerisinde 81 ili ziyaret edeceği öğrenildi. Henüz planlama aşamasındaki ziyaretlerinden Samsun'a ne zaman geleceği konusu henüz netleşmiş değil.

Başbakan Binali Yıldırım Samsun'a gelecek!
banner9

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından OHAL’in bitmesiyle birlikte teşekkür mitinglerine başlamaya hazırlanıyor. Başbakan Yıldırım’ın ekim ayı içerisinde başlaması planlanan teşekkür mitingleri takvimi kapsamında 81 ile gideceği öğrenildi. 
Henüz planlama aşamasındaki mitinglerin Niğde’den başlaması tasarlanıyor. 15 Temmuz darbe gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda darbeci askerlere karşı koyan ve şehit olan Ömer Halisdemir’in memleketi olan Niğde’den başlayacak mitinglerin günde 2 bazen de 3 ilde olabileceği de ifade ediliyor. Yıldırım, gittiği illerde 15 Temmuz’da şehit olanların hem ailelerine hem kabirlerine de ziyaret gerçekleştirilecek. 
Yıldırım’ın 81 ildeki mitinglere CHP ve MHP’li milletvekilleri ile il başkanlarını da davet edilmesinin planlandığı da belirtildi. Mitinglerde parti simgeleri yerine Türk bayrakları ile miting alanlarının hazırlanması planlanıyor.

Kaynak: Milliyet 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2016, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4