Başkan Genç: Yeni anayasa milli meseledir

AK Parti Canik İlçe Danışma Toplantısına katılan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Yeni Anayasa sürecine dikkat çekerek, "Bu mesele yerli ve millidir. Yeni Anayasa meselesi, milletin meselesidir, gelecek meselesidir. Bu nedenle herkes milli düşünmelidir" dedi.

Başkan Genç: Yeni anayasa milli meseledir

AK Parti Canik İlçe Danışma Toplantısı, geniş bir katılımla gerçekleşti. Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıya AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Altuncu, AK Parti Canik İlçe Başkanı Başkanı Ercan Eler, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Serkan Asma, parti üyeleri ve mahalle temsilcileri katıldı.

'2017 ÖNEMLİ YIL'
Toplantıda konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Yeni Anayasa sürecine dikkat çekti. Geride kalan 2016 yılının Türkiye açısından zor ve sıkıntılı geçtiğini ifade eden Başkan Genç, "Zor bir yılı geride bıraktık. Türkiye'miz bir yandan FETÖ, bir yandan PKK, bir yandan da dünya ile savaşıyor. 3. dünya savaşlarını yaşıyoruz. Ancak önümüzde önemli bir süreç bizi bekliyor. İnşallah 2017 yılında Türkiye Yeni Anayasa ile yeni bir döneme girecek. Nisan ayının başları gibi olması öngörülen Yeni Anayasa Referandumuna hazırlıklı olmalıyız" dedi.

'HERKES MİLLİ DÜŞÜNMEK ZORUNDA'
Parlamenter sistemin Türkiye’de miadını doldurduğunu belirten Genç, "Yeni Türkiye'nin inşası sürecinde Yeni Anayasaya ve onunla birlikte hayata geçirilecek Başkanlık Sistemine ihtiyaç olduğu bir gerçektir. Bu mesele millidir, bu mesele yerlidir. Yeni Anayasa Meselesi, milletin meselesidir, gelecek meselesidir. Bu topraklarda yaşayan herkes milli ve yerli düşünmek, olaylara böyle bakmak zorundadır. Türkiye'nin hedeflerine ulaşabilmesi için Sayın Cumhurbaşkanımızı iyi anlamalı ve söylemlerini iyi okumalıyız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2016, 21:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4