Bekir Şişman:Şehrin en önemli özelliklerinden biri de turizm

25. Dönem Samsun Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Doç. Dr. Bekir Şişman, seçim kampanyası kapsamında yaptığı açıklamada, şehrin en önemli dinamiklerinden birinin de Turizm olduğu belirterek, bu alanda yapılacak her hamlenin kent ve kent insanı için büyük önem taşıdığını söyledi.

Bekir Şişman:Şehrin en önemli özelliklerinden biri de turizm

TURİZM DE MARKA KENT OLMAK

 

Samsun’un her şeyden önce son derece güzel coğrafik özelliklere sahip bir şehir olduğunu ifade eden Doç. Dr. Bekir Şişman, “Son zamanlarda başta büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeleri olmak üzere ciddi hamleler yapıldığı görüyoruz. Samsun Valiliğinin de bu konuda ne kadar hassas olduğunu valimiz nezdinde yapılan açıklamalarda açıkça görmekteyiz. Şehrimizin önde gelen sivil toplum örgütlerinin de bu konuya ciddiyetle yaklaşması sevindirici gelişmeler olarak kayda geçmektedir. Gerek tarihi, gerek doğası, doğal yaşamı, denizi, sahili, ulaşımdaki önemli özellikleriyle Samsun’umuz yakın tarihte turizmde de marka bir şehir haline gelecektir. Samsun olarak herkesin bu önemli konuyla ilgili ortak hedefe doğru katkılarını sunması müthiş bir itici güç olacaktır” diye konuştu.

BİR YANIMIZ DENİZ, BİR YANIMIZ YEŞİL

Şehrin Turizm alanında ki bu önemli potansiyelinin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğinin altını önemle çizen Doç. Dr. Bekir Şişman, “Ak Parti iktidarıyla özellikle sağlık alanında kentimizde önemli gelişmeler yaşanmıştır. Sağlık alanında yaşanan bu gelişimin, özellikle turizm alanında kendini göstermesi tamamlayıcı bir unsur olacaktır. Bir yanı deniz diğer yanı doğa ve doğal yaşamı bütün ihtişamıyla bizlere sunan bu özel coğrafya, şehrin geleceği için hayati değer taşımaktadır. Bu anlamda yapılan çalışmaları destekliyor ve atılacak her adımın şehrimize istihdam, tanıtım ve ciddi bir ekonomik girdi olarak döneceğini herkesin dikkatine sunuyorum. Ladik Kış Turizmi ve İnanç Turizminde, Vezirköprü Kunduz Ormanları ve Şahinkaya Kanyonu ile Doğa Turizminde, Havza Termal Turizmde, Ondokuz Mayıs, Alaçam, Yakakent ve Atakum Deniz Turizminde; Çarşamba, Terme, İlkadım, Salıpazarı İnanç Turizminde; Ayvacık Doğa Turizminde, Tekkeköy Tarih ve Kültür Turizminde öne çıkmaktadır” şeklinde konuştu.


Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4