Belediye Başkanları Antalya'da

Antalya'da Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla düzenlenen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katılan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Bu ülke koalisyonlardan çok çekti. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle siyasi istikrar kalıcı hale gelecek" dedi.

Belediye Başkanları Antalya'da
banner9

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla Antalya'da düzenlenen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Toplantıyı değerlendiren Başkan Osman Genç, anayasa değişikliğinin, Türkiye'nin istikbali, istiklali, istikrarı için çok büyük önem taşıdığını belirterek, referandum sonrası koalisyonların artık son bulacağını ve siyasi istikrarın kalıcı hale geleceğini söyledi.

'YENİ BİR BAHAR GELECEK'
Anayasa değişikliğinin, iradede çift başlığı ortadan kaldıran, yürütmeyi, yasamayı, yargıyı yerli yerine oturtan bir düzenleme olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, "Bu bir hükümet sistemidir. Başbakanlıkla Cumhurbaşkanlığının yetkilerinin tek elde toplanmasıdır. Sözün esas sahibi olan millete havale etmektir. Milletin anayasasını yapmaktır. Bugüne kadar bütün anayasalarımızı darbe sonrası yapmışız. Bugün ilk defa milletimiz kendi anayasasını kendisi yapmış olacak. İnanıyorum ki, İnşallah 16 Nisan'da Türkiye'ye yeni bir bahar gelecek" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2017, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4