Hakan Altıntaş: Başkanlık Sistemi Tek Çözüm

Ak Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı, Prof. Dr. Hakan Altıntaş Samsun İlkadım Gazi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanlığını Ziyaret Etti.

Hakan Altıntaş: Başkanlık Sistemi Tek Çözüm

SAMSUN HABER: Ak Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı, Prof. Dr. Hakan Altıntaş Samsun İlkadım Gazi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanlığını Ziyaret Etti.

 Ak Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı, Prof. Dr. Hakan Altıntaş konuşmasında, “4 Kasım 2002’de erken seçim öncesi, 11 yılda görev yapan 9 ayrı hükümetin mali disiplini sağlayamaması, siyasi ve finansal istikrarı yakalamaması, sürekli değişen maliye ve hazineden sorumlu bakanlar kadar, ekonomiyle ilgili bakanlıkların farklı partilerde bulunması ve bunlar arasındaki uyumsuzluklar, memleketimize ağır faturalar ödetmiştir. 2001 krizinin faturası 251.6 milyar TL, 28 Şubat sürecindeki hatalı ve kasıtlı uygulamalar, ihmaller ve banka hortumlamalarının ülkemize maliyeti 250 milyar lirayı aşmıştır. Başkanlık sisteminde siyasal istikrar sağlanacağı için koalisyon dönemleri sona erecektir” demiştir.

 Prof. Dr. Hakan Altıntaş, Samsun İlkadım-Gazi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatif Başkanı Sayın Zabit Pilan’a Başkanlık Sistemi ve Yeni Türkiye –I- kitabını hediye etmiştir.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4