Milletvekili Köktaş 29 Ekim'de hizmete girecek Yüksek Hızlı Tren'i inceledi

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. yılında 29 Ekim Cumartesi günü hizmete girecek olan Yüksek Hızlı Tren (YHT) Ankara Garı'na Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (T.B.M.M) Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyeleri, Bakanlık, Devlet Demiryolları Yöneticileri ve yatırımcı firma yetkileri ile incelemelerde bulunuldu.

Milletvekili Köktaş 29 Ekim'de hizmete girecek Yüksek Hızlı Tren'i inceledi
banner9
Gar binasının son teknolojiyle inşaa edilmiş olması yanında ülkemizin tüm hızlı tren bağlantılarına hizmet verecek kapasitede olmasıda ayrıca büyük önem arz ediyor.
Ziyaret esnasında Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyeleri'ne verilen brifing sonrasında komisyon üyeleri söz alarak Demiryolları'ndan beklentilerini, önerilerini gündeme taşıdılar. 
KÖKTAŞ: İHRACATIMIZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Bu bağlamda Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi ve AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ta söz alarak bu dev eseri hayata geçiren, iktidara geldiği günden itibaren demiryollarına çok büyük önem veren, yatırım yapan, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakanımız Binali Yıldırım'a, Bakanımız ve diğer yöneticilere, yatırımcı firmaların yetkililerine teşekkür ettikten sonra, 3 etaptan oluşan  Samsun - Ankara Hızlı Tren Yolu'nun etüt, proje ve yapım ihalelerinin hızlandırılmasının, önemli bir liman şehri olan Samsun'un, iç Anadolu'ya ve batıya bağlanmasının ihracatımız için çok önem arz ettiğini, kuzey-güney bağlantısının hızlı bir şekilde tamamlanması gerektiğini söyledi.
ÇALIŞMALARA HIZ VERİLDİ
Ayrıca yapılan görüşmede Tekkeköy'de inşaatı devam eden Lojistik Köy'ün ve Havza Bekdiğin de inşa edilen Organize Sanayi Bölgesi (OSB) tren bağlantı yolu ve istasyonun kurulması çalışmalarına hız verilmesi için Devlet Demiryolları Yönetim Kurulu Başkanı İsa Apaydın'ın 12 Kasım da Samsuna gelmesi planlandığını, bu vesileyle alt yapı ve sinyalizasyon çalışmaları devam eden Samsun-Sivas tren yolunun da bir an önce  hizmete açılması için çalışmalara hız verileceği de toplantı da değerlendirilmiştir.
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4