Mustafa Keskin:Tarım gerilemiştir, İşsizliği körüklemiştir

MHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Mustafa Keskin, Aile ziyaretlerine devam ediyor.

Mustafa Keskin:Tarım gerilemiştir, İşsizliği körüklemiştir

MHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Mustafa Keskin, Terme ve Çarşamba ilçe teşkilatları ve Ülkü Ocakları ziyaretlerinde vatandaşlarımızın meseleleri hakkında açıklamalar yaptı.

MHP Terme İlçe Başkanı Sayın Oğuz Pamuk, Milletvekili aday adayımız Mustafa Keskin’ in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Mustafa Keskin’i sizlere tanıtmaya gerek olmadığını düşünüyorum. Sizlerde yakinen tanıyorsunuz, teşkilatın her kademesinde görev yapmış, Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış değerli bir ağabeyimiz, büyüğümüz, kardeşimiz ve bu toprakların çocuğu hemşerimiz, dostumuz Mustafa Keskin’e devletimize, milletimize hizmet maksadıyla çıktığı kutlu yolda başarı dilediğini söyledi.

MHP Terme İlçe Başkanı Süleyman Akdemir, “Camiamızın her zaman içinde olan, Mustafa Keskin’in aday adaylığı Milliyetçi Hareket mensuplarını memnun etmiştir. Kendisi arkadaştır, dosttur, vefalıdır ve isteyen herkesin, her zaman ulaşabildiği bir gönüldaşımızdır. Bizler her zaman teşkilatın içerisinden gelmiş, teşkilatın her kademesinde görev almış gönüldaşlarımızın Milliyetçi Hareketin, Devletin sinir uçları olarak tabir edilen mevkilerinde görev almasını istemekteyiz ve bu uğurda yola çıkan Mustafa Keskin kardeşimizin, hemşerimizin her zaman arkasında ve yanındayız. ” dedi.

MHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Mustafa Keskin bu ilçelerde yaptığı konuşmalarda;

“Adaylığımı açıkladığım günden bugüne mensubu olmaktan büyük gurur ve onur duyduğum, her zaman bir aile olarak gördüğüm teşkilatlarımızı ziyaret ederek aile bireylerimizle bir araya geliyorum. Teşkilatlarımıza, Ocaklarımıza uğrayarak aile bireyleriyle bir araya geliyorum.” dedi.

Ziyaretlerin devamında ülkenin tarım politikasına da değinen Keskin;

“Türkiye’nin değişimi üzerinde nüfus artışı kadar göç de çok etkili. Burada da ekonomi çok ağırlıklı bir etki taşıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin 1923’de Osmanlı İmparatorluğu’ndan devraldığı yapıda GSYH, yani ekonominin bir yıl içinde üretebildiği bütün mal ve hizmetlerin piyasa fiyatı cinsinden toplam değeri 570 milyon dolardı. Bunun yüzde 40’ı tarım kesiminde üretiliyordu. Tarım kesimi, nüfusu besleyebilecek durumdaydı. Bugünkü Türkiye’nin GSYH’sı yaklaşık 800 milyar dolar. Bunun yalnızca yüzde 9’u yani kabaca 70 milyar dolarlık bölümü tarım kesiminde üretiliyor. Yani tarım kesimi artık çekici bir alan olmaktan çıkmış bulunuyor. Bunun sonucu olarak tarım kesiminde istihdam hızla düşüyor.

Bu durumun ortaya koyduğu gerçek tarım kesiminin istihdam açısından yetersizleşmesi sonucu buradan açığa çıkan insanların iş bulabilmek için kentlere göç etmeleridir. Tarım kesim hem üretim hem de istihdam olarak küçülmüştür.

 1997’de tarım kesimindeki istihdamın oranı yüzde 42 iken 2011’de bu oran yüzde 21’e düşmüş bulunuyor.” dedi.

Çarşamba Ülkü Ocaklarını ziyaret eden MHP Samsun Milletvekili Aday Adayı Mustafa Keskin “İçinde piştiğim Ülkü Ocaklarımızın Çarşamba Başkanlığımızla iftihar ettim. Başkanımız Alparslan Güreş ve genç Bozkurtları, Asenaları, Çarşambalı ülküdaşlarımı kutluyorum. Her şeyiyle mükemmel bir ocak inşa etmişler” dedi ve ocak binasını gezerek çarşambadan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4