Samsun'dan 12 isim AK Parti Genel Merkezi'ne çağırıldı

AK Parti Samsun İl Başkanlığı 5. Olağan Kongre süreci kapsamında İl Başkan adayının belirlenmesi üzerine geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen temayül yoklamasının ardından 12 ismin genel merkeze çağırıldığı bildirildi.

Samsun'dan 12 isim AK Parti Genel Merkezi'ne çağırıldı

AK Parti Samsun İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: "Samsun Kamuoyunun da yakından takip ettiği, AK Parti Samsun İl Başkanlığı aday belirleme istişare çalışmaları 4-5-6 Ocak tarihlerinde Teşkilat Başkan Yardımcımız, Bölge Koordinatörümüz, İstanbul Milletvekilimiz Alev Dedegil hanımefendi ve İl Koordinatörümüz, Rize Milletvekilimiz Hasan Karal beyin çalışmalarıyla ilimiz de tamamlanmıştı.
Temayül yoklaması, Samsun İl Başkanlığımızın, Genel Merkezimize göndermiş olduğu 19 isim üzerinde yapılmış olup, istişareye göre listeye iki kişi daha ilave edilerek 21 kişi üzerinden istişare yoklaması gerçekleştirilmiştir.
Genel merkezimiz gerçekleştirdiği istişare yoklamasında, ilçe başkanlarımızın, belediye başkanlarımızın ve diğer teşkilat mensuplarının şahsi kanaatlerini de dinlemiş, yapılan çalışma neticesinde 12 Ocak 2015 tarihinde genel merkezimize 12 ismi tekrar istişare etmek ve üzerinde çalışma yapmak üzere davet etmiştir.
Bu isimler 12 Ocak 2015 Pazartesi günü saat 16:00'da Genel Başkan Yardımcımız, Teşkilat Başkanımız Süleyman Soylu bey ile tek tek görüşecek daha sonra 15 Ocak 2015 tarihinde Teşkilat Başkanlığımızın belirlemiş olduğu isimler Genel Başkanımız, Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu beyle görüşmesinin ardından İl Başkan adayımız açıklanacaktır.

Ankara’ya davet edilen isimler şunlardır;

Alaettin Bayrak,

Muharrem Göksel,

Burhan Erçal,

Ercan Albayrak,

Hakan Karaduman,

Hakan Ay,

Adem Bektaş,

Hüseyin Dereli,

Hüseyin Cerrahoğlu,

Süleyman Kaldırım,

Recep Kemal Certel,

ve Yılmaz Hocaoğlu"

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2015, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4