banner121

Türkiye Birinciliğini Samsun’a Getirdi

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından bu yıl 3.’sü verilen (Küçük ve Orta Boy Ölçekli İşletme)KOBİ ve Girişimcilik birincilik ödülü Havza’da faaliyet gösteren AKRA Kimya aldı.

Türkiye Birinciliğini Samsun’a Getirdi
banner141

Eyüp Temel ödülünü Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun elinden aldı.AKRA Kimya 3600 firma arasından sıyırılarak Samsun’a birinciliği getirdi. İstanbul, Ankara, Bursa gibi sanayi kuruluşlarının yoğun olduğu bölgeleri geride bırakan AKRA Kimya ile Samsun büyük prestij kazandı.Başbakan Davutoğlu 3.KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri’nde finale kalan 40 işletmeye tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak olan yurtdışı iş gezisi desteği sunacaklarını da kaydetti. Alınan ödül ile ilgili olarak gazetecilere açıklamalarda bulunan AKRA Kimya ltd. Şti. yöneticileri Eyüp ve Şuayip Temel kardeşler firmamın 22 yıl önce aile şirketi olarak kurulduğunu ve bayilik statüsünde başladıkları işte yaptıkları yatırımlar ile ihracat yapan bir firma haline geldiklerini belirttiler.


Kardeşlerden Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Temel Ödül Töreni’nin bu yıl, Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildiğini ve KOBİ ve Girişimcilik birincilik ödülünü Yılın İşbirliği – Güçbirliği dalında hazırladıkları proje ile almaya hak kazandıklarını belirterek; “ Yarışmaya çeştli sektörlerden 3 bin 600 firma katıldı. Yapılan değerlendirmeler neticesinde ilk olarak ilk 40 ve sonra ilk 5’e kaldık. Sonunda ise birici olduk. Haberi alınca çok mutlu olduk. İlçemizde küçük bir camcı dükkanlı ile başlayan ve PVC doğrama bayiliği ile başlayan serüvenimizde bu gün geldiğimiz noktada 80 çalışanı olan ve ihracat yapan bir firma olduk. Bunda başta çalışanlarımız olmak üzere birçok kişinin katkısı oldu. “ dedi. Temel açıklamasında yakalanan başarıda müşteri ve çalışan memnuniyeti odaklı bir yol izlediklerini belirterek; “ Geçen yıl 2 milyon dolar olan ihracatımızı bu yıl için 4 milyon dolar olarak hedeflemekteyiz.” dedi.


Firma yetkililerinde Şuayip Temel ise böylesi önemli bir ödülün kendileri, Havza ve Samsun için önemli olduğunu belirterek; “ Umarım bizim kazandığımız bu başarı diğer firmalarımıza örnek olur. Başarıya bizleri başından beri yalnız bırakmayan Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erkan Acar ise Havza’da faaliyet gösteren bir firmanın başarılı olmasının kendilerini gururlandırdığını belirterek; “Firmamızın 3 bin 600 firma arasından birinci olması bölgemiz adına önemli. İlk 5’e kalan firmalar arasında İstanbul, Bursa gibi sanayinin önemli illerinin arasından Samsun’u tek başına temsil eden firmamızın yönetimini ve çalışanlarını kutluyorum.” dedi.


Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4