2016 Karadeniz Mahalli Offroad Kupası 2. ayağı yapıldı

2016 Karadeniz Mahalli Offroad Kupası kapsamında yapılan 3. Ayak Veziroff Yarışı, 15-16 Ekim tarihlerinde Samsun Vezirköprü Kunduz Ormanları'nda gerçekleşti. Peli Parke sponsorluğunda gerçekleşen yarışmada genel klasman birinciliğini Sinan Çelebi - Hasan Çelebi ikilisi Land Rover Defender araçları ile kazandı.

2016 Karadeniz Mahalli Offroad Kupası 2. ayağı yapıldı

Yarışmada S1 Sınıfı araç bulunmazken, S2 Sınıfı en iyi derece yapan ekip Jeep Wrangler marka araç ile Volkan Günday - Murat Günday oldu.

S3 Sınıfı en iyi derece yapan ekip, Land Rover Defender marka araç ile Sinan Çelebi - Hasan Çelebi; S4 Sınıfı en iyi derece yapan ekip ise Nissan Patrol marka araç ile Hasan Yurt - Fatih Yurt oldu.

Yarışmaya yaklaşık 20 ilden otomobil sporları kulüpleri, dağcılık kulüpleri, enduro motor kulüplerinden katılım sağlandı.

Yarışmanın yanı sıra kamp etkinlikleri de yapıldı. Koca Ayak Yarışı,Tahta Araba Yarışı gibi aktivitelerle birlikte özel ateş gösterileriyle canlı müzik eşliğinde özel bir gece düzenlendi.

Aynı gün Vezirköprü Orman Ürünleri'nin Karadeniz Bölge Müdürlüğü ve Samsun Lojistik Merkezi’nin açılışı gerçekleşti. Açılışa Vezirköprü Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Toygar ve Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdülkadir Fişekçi katıldı.

VEZİR AĞAÇ KİMDİR?

Vezir Ağaç, yani Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş., Karadeniz Bölgesinin en büyük entegre orman ürünleri sanayi tesislerinden biridir. Üretimi olan Tutkal, MDF, Yonga Levha, Melamin Kaplı MDF-Yonga Levha, Laminat Parke ve Kontrplak ile bir entegre bir tesistir.

Turanlar Group bünyesinde 100 milyon Euro’dan fazla öz sermaye yatırımıyla gerçekleştirilen Vezirköprü entegre üretim tesislerinde üretilen Peli Parquet ise, ürün kalitesi ve çeşitliliğiyle sektörde lider olmaya devam etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2016, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4