banner21

Her mahalleye antreman salonları yapılacak

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2017 yılının ilk yarısında sporcuların, gençlerin, çocukların antrenman yapabilmeleri amaçlı mahalle tipi antrenman salonlarının yapımına hızla başlanacağını bildirirken, “Amatör sporcularımızın antrenman salonlarını Türkiye’nin dört bir yanına kazandıracağız” dedi.

Her mahalleye antreman salonları yapılacak
banner9

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2017 yılının ilk yarısında sporcuların, gençlerin, çocukların antrenman yapabilmeleri amaçlı mahalle tipi antreman salonlarının yapımına hızla başlanacağını bildirirdi. Bu tesislerin özellikle amatör sporcuların kullanımına verileceğini kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, “Tabiri caizse bu tesisler sporcuların ayağına, kulüplerin hemen yanına gidecek olan yapılardır” dedi.

Bakan Çağatay Kılıç, Samsun’da Temmuz ayında düzenlenecek 23. İşitme Engelliler Olimpiyatları’na yönelik olarak yapımı süren bazı spor tesislerinde incelemelerde bulundu. Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) olimpiyat olarak kabul ettiği 3 organizasyondan birisi olan İşitme Engelliler Olimpiyatı için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını dile getiren Bakan Çağatay Kılıç, “Bowling, okçuluk ve buz pateni ile ilgili tesislerimizin yapımı da devam ediyor. Ümit ediyoruz ki baharda bunların hepsi bitecek ve sonrasında denemeleri olacak” diye konuştu.

Her mahalleye antrenman salonları geliyor
Bakan Çağatay Kılıç, 2017 yılının ilk yarısından itibaren Türkiye genelinde yeni bir tesisleşme hamlesinin de müjdesini verdi. Bakan Çağatay Kılıç, şöyle konuştu:

“Şimdi artık mahallelerin içerisinde yer alacak antrenman salonları ile alakalı çalışmamıza başlamış durumdayız. Bunu da yılın son günü öncesinde sizlerle paylaşmış olalım. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız ile de bu konuyu görüştük. 2017 yılının özellikle ilk yarısında, sporcularımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın antrenman yapabilmeleri amaçlı, aynı zamanda amatör sporlar ve sporcuların antrenman salonlarını Türkiye’nin dört bir yanına kazandıracağız. Bunlar çok hızlı bir şekilde hayata geçirilecek biçimde projelendirilmiş ve tabiri caizse sporcuların ayağına, kulüplerin hemen yanına gidecek olan yapılardır.”
Sporcunun kulüplerde yetiştiğini, kulüplerde sporcuları da antrenörlerin yetiştirdiğini dile getiren Bakan Çağatay Kılıç, antrenör yetiştirme konusundaki çalışmalara da başlandığını ve bunun yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.
Bakan Çağatay Kılıç, bugüne kadar futbol, basketbol, voleybol sahalarından oluşan bin 200 mahalle tipi spor tesisi yaptıklarını, bunların örneğinin Samsun’da da bulunduğunu hatırlatırken, “Şimdi bu tesislere antrenman salonları ekleyeceğiz. Bunlar, 45- 50 gün süren bir inşa süresince hayata geçirilecek olan tesisler. Dolayısıyla yakın bir gelecekte çok daha fazla imkanları genç sporcularımızla buluşturmuş olacağız” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2016, 21:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4