banner134
banner121

Kick Boks Türkiye Şampiyonası'nda Samsun'u temsil edecekler

11-13 Mayıs 2018 tarihlerinde İlkadım Belediyesi Mete Adanır Spor Salonunda yapılan Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler Kick Boks il birinciliği müsabakaları sona erdi.

Kick Boks Türkiye Şampiyonası'nda Samsun'u temsil edecekler
banner136
banner141

11 Mayıs cuma gün sporcuların tartı ve eşleştirme  işlemleri yapıldı.12 Mayıs Cumartesi günü Minikler Yıldızlar ve Gençlerin Point Fighting,Light Contact müsabakaları tamamlandı.

13 Mayıs Pazar gün Gençler ve Büyükler Full Contact, Low Kick Contact müsabakaları tamamlandı. 11 spor kulübünden 350 sporcunun katılımı ile yapılan müsabakalara velilerde yoğun ilgi gösterdi. Müsabakalara katılıp başarılı olan sporcularımız, 03-11 Temmuz 2018 tarihlerinde Elazığ ilinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonasında Samsun İlimizi Temsil etme hakkı kazandılar.

Kick Boks Karadeniz Bölge Başkanı ve Samsun il Temsilcisi Üzeyir Kodan müsabakalara katılımın yoğun olması bizleri mutlu etti her geçen gün Kick Boks branşına ilgi artmakta bizlerde buna paralel olarak antrenör arkadaşlarımızla birlikte bu talebi karşılamak, çocuklarımız hem kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve topluma faydalı birer birey olmaları için çalışıyoruz.Yetenekli sporcuları ise seçerek yarışmacı guruplara dahil ediyoruz.2016 yılında bir sporcumuz Dünya Şampiyonu olurken,2017 yılında yapılan Avrupa şampiyonasında iki sporcumuz Avrupa şampiyonu 2 sporcumuz ise Avrupa üçüncüsü oldular. 2017 yılında Türkiye Şampiyonalarında Samsun ilimizi temsil eden sporcularımız  56 Madalya kazanarak var olan başarılı çıkışını sürdürdüler. Kick Boks branşı çocukların ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bir branş bununla birlikte  lisanslı sporcu sayısı bakımından  altıncı sırada olan branşımızı daha yukarılara çıkartmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Müsabakların sonunda dereceye giren sporcularımız madalyalarını aldılar. Kulüpler sıralmasında ise;

1.İlkadım Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü 

2.Kaya Spor Kulübü

3.Arlı Spor Kulübü

3.Kartal Spor Kulübü

Gelişim Spor Kulübü ise Centilmen Spor Kulübü seçilerek Kulüplere Kupaları Kickboks Karadeniz Bölge Başkanı,Samsun İl Temsilcisi Üzeyir KODAN tarafından kulüp Başkanlarına takdim edildi.

Müsabaklar esnasında bizlere tesislerini açan herzaman spora ve sporcuya verdiği desteklerden dolayı Kick Boks ailesi adına İlkadım Belediye Başkanımız Sayın Erdoğan TOK’a çok teşekkür ediyoruz. Müsabaklarda bizleri yalnız bırakmayan Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü  Sayın Süleyman Demirtaş’a  çok teşekkür ediyoruz.

YORUM EKLE
banner153
SIRADAKİ HABER

banner122

banner155

banner4

banner152