banner121

Samsun'da sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam yürüyüşü yapıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından "Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı" faaliyetleri kapsamında, Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinesinde yürüyüş yapıldı.

Samsun'da sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam yürüyüşü yapıldı
banner141

Düzenli fiziksel aktivite yapmaya teşvik edilmesi için Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinatörlüğünde Kamu Kurumları işbirliği ile 2013 Yılı Aralık Ayı' ndan buyana, Samsun' da düzenlenen yürüyüş faaliyeti bugün saat 7:30' da, Çiftlik Caddesi Verem Savaş Dispanseri' nin önünden başladı.

Yürüyüşe Samsun Vali Yardımcısı Ali Galip Saral, Samsun Halk Sağlığı Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt ve çok sayıda kurum personeli katıldı. Yürüyüş Şehir Kulübü önünden geri dönülerek başladığı yerde son buldu.Çiftlik Verem Savaş Dispanseri önünde Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Program ve Kanser Şube Müdürlüğü tarafından açılan stantta sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivite ile ilgili el broşürleri ile katılımcılara sunuldu, katılımcılara sandviç ve su ikram edildi.

Etkinlik sonrası bir konuşma yapan Samsun Vali Yardımcısı Ali Galip Saral; "Aktivitemizin amacı Sağlıklı Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü. Bu etkinliğimizi 2014 yılında her hafta düzenli olarak sürdürdük. 2015 yılında da düzenli olarak bu yürüyüşleri yapacağız. Bu yürüyüşler ilimizin farklı yerlerinde, bazen de ilçelerimizde olacak. Amacımız Sağlıklı Yaşam için Yürüyüşün ne kadar faydalı olduğunu, uygulayarak halkımıza gösterebilmek, bu tür etkinliklere katılımlarını sağlayabilmek.". dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 08:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4