Samsunspor ile yollarını ayıran Kenan Yelek'ten çarpıcı açıklamalar

Teknik Direktör Osman Özköylü’nün göreve gelmesini ardından Samsunspor ile yollarını ayıran Kenan Yelek, suskunluğunu bozarak basın açıklaması yaptı.

Samsunspor ile yollarını ayıran Kenan Yelek'ten çarpıcı açıklamalar

Teknik Direktör Osman Özköylü’nün göreve gelmesini ardından Samsunspor ile yollarını ayıran Kenan Yelek, suskunluğunu bozarak basın açıklaması yaptı.

Samsunspor'un uzun yıllar formasını giyen ve kaptanlığını yapan Kenan Yelek daha sonra antrenör olarak kırmızı beyazlı ekipte görev yapmaya başlamıştı. Samsunspor’un teknik direktörsüz kaldığı tüm kötü günlerinde takımın başında olan Kenan Yelek, Teknik Direktör Osman Özköylü’nün takımın başına gelmesiyle kulüpten ayrıldı. Ayrılışı sonrasında ise Samsunspor'un efsane oyuncuları arasında yer alan Kenan Yelek, kırmızı beyazlı ekipte yaşadıklarını yaptığı basın açılakasında paylaştı.

İşte Yelek'in çarpıcı açıklamaları;
''SEVGİLİ BASIN MENSUBU;
11 yıl futbolcu, 1. Buçuk yıl  teknik kadronun bir parçası olarak bulunduğum Samsunspor’a öncelikle minnet, sevgi ve sadakat dolu olduğumun bilinmesini isterim. Zira, bugün Türk futbolunda gerek futbolcu gerek teknik adam olarak bir Kenan Yelek ismi var ise, bunun öncelikli sebebi, bana bu kapıları büyük bir güven ile açan Samsunspor’dur. Aidiyetimin ve gelecek planımın Samsun oluşunun temel nedeni de budur. 
Görev sürem içinde, maalesef bazı medya mensuplarının ve camiamız ve Türk futbolunda sembol olmuş bazı eski futbolcuların haksız, yersiz, akla ve mantığa sığmayan eleştirilerine hedef oldum. İyi niyet ve samimiyetten uzak bu eleştirilere cevap vermektense; Mevlana’nın şu sözlerini hatırlatmak istiyorum: Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek bir cevabım var. Lakin, bir bakarım lafa laf mı diye; bir de bakarım adama, adam mı diye. 
Öncelikle şunun bilinmesini isterim: Bazı çevrelerin iddialarının aksine, antrenörlük dönemimde birlikte olduğum  Ümit Özat , Engin Korukır ve Osman Özköylü hocalarım tarafından hep talep edilen bir isim oldum. Görev için asla ricacı ve talep eden olmadım. Hem de kulüp tarihimizin belki de en zor günlerinde, hiçbir şart ve koşul sunmadan görev alarak. 
Öyle ya da böyle Ziraat Türkiye Kupası’nda tur atlarken de, Bolu da takımımız ilk golünü atarken de, Denizlispor maçında ilk galibiyetimizi alırken de, teknik sorumlu olarak Kenan Yelek ismi vardı. Başım dik, alnım açık! Görevimi en doğru ve iyi şekilde teslim etmenin gönül ve vicdani rahatlığı içindeyim. Ne mutlu ki bana, çoğu insana göre bir servet tutarındaki alacağımı hiç düşünmeden kulübüme bağışlarken de bu böyleydi, oyunculuk ve teknik kadronun bir parçası olduğum dönemde de böyle. 
Artık önümde yeni bir yol haritası var. Samsunspor’daki 3 maçlık görev dönemim bana ve spor kamuoyuna kulübede birinci adam olarak görev yapabileceğimin izlerini verdi. Şimdi bu izlerin ışığında, yardımcı olarak değil, teknik sorumlu olarak yoluma devam etmek istiyorum. Bu yolda başarılı olabilirsem eğer; bu Samsun’un ve Samsunspor’un başarısı olacak. Başarısızlıkta ise tamamen benim başarısızlığım. Bunun böyle kabul görmesini ve bilinmesini istiyorum. 
 Ümidim ve hayalim bir teknik adam olarak Samsunspor’la yollarımın yeniden kesişmesi. Her şeyden önce kendisini iyi bir Samsunsporlu olarak gören biri olarak, böyle bir ümit ve hayalimin olmasının yadırganacak bir tarafı olmadığına inanıyorum.
 Son olarak şunu paylaşmak istiyorum: Futboldaki öncelikli varlık nedenim olarak gördüğüm Samsunspor’a var ise tüm haklarımı helal ediyorum; temennim, bana da helal edilmesi! ''

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2016, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4