Türkiye'nin şampiyonları Samsun'dan

4. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması Büyük Bir Coşkuyla Tamamlandı!

Türkiye'nin şampiyonları Samsun'dan

24-25 Aralık 2016 tarihlerinde Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu öncülüğünde, Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Asfa Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü işbirliğiyle toplamda 97 kulüp 600 ‘e yakın sporcunun katıldığı Türkiye’nin gençler kategorisinde en kapsamlı Bilek Güreşi yarışması olma özelliğini taşıyan ”4. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” Ankara’da büyük bir coşkuyla tamamlandı. Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün bilek güreşi sporcuları Samsun'u temsilen katıldı.

”Güçlü Bilekler Güçlü Nesiller” parolasıyla yapılan yarışmalarda, sporcular sağ kol ve sol kol olmak üzere 2 ayrı kategoride yarıştılar.

Yarışmada 1 .lere Tam Altın, 2 .lere Yarım Altın, 3 .lere Çeyrek Altın ödülünün yanında, antrenörler arası yapılan çekilişle 1 antrenöre UMRE ziyareti hediye edildi.

Yarışma süresince 25 ilde yapılan il elemeleri kapsamında 3,000 sporcuya, 150 okulda yapılan okul seçmeleri kapsamında 7,500 öğrenciye, toplamda 10,000 Bilek Güreşi sporcusuna ulaşıldı. Samsun olarak 8 sıklette 9 sporcuyla katılan Yıldız Gençlik Kulübü, takım olarak Türkiye İkincisi, Sporcular olarak, 3 sporcu Birinci, 1 sporcu Türkiye ikincisi olarak Şampiyonayı tamamlamıştır.
 
Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Spor Sorumlusu Salih Özüduruk yaptığı açıklamada; ”Geleceğimiz olan gençlerimizi zihnen, fikren, manen ve bedenen kuvvetli yetiştirmenin yanında, toplumda kendisini ifade edebilen, öz güven sahibi, güzel ahlakla donanmış bireyler hedefliyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Özüduruk, “Bizlere bu onuru yaşatan proje ortağımız Bilek Güreşi Federasyonu yetkililerine, illerde bilek güreşi çalışmalarını büyük bir aşkla gerçekleştiren spor kulüplerinin yöneticilerine, özellikle final müsabakasında ev sahipliği yapan Asilder Gençlik ve Spor Kulübü sorumlularına, sporcuları çalıştıran fedakar antrenörlere, onları finallere getiren ekip başlarına, finallere katılmaya hak kazananlar yanında bilek güreşine gönül veren tüm sporculara, en içten duygularla teşekkür ederiz” dedi.

"Atalarımın Yaptığı Sporu Ben de Yaparım ” projesinin meyveleri alınmış oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında yürütülmüş olan  " Atalarımın Yaptığı Sporu Ben de Yaparım ” projesi kapsamında bilek güreşi çalışmalarına katılan sporcular gerçekleştirdi. 

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Samsun il temsilcisi Numan Güvelioğlu yaptığı açıklamada; " Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün sporcuları, sağ kolda 60 kg'da Emrehan Hekimoğlu Türkiye birincisi, sol kolda 60 kg'da Adnan Öztürk Türkiye birincisi, sol kolda 75 kg'da Yusuf Berke Ercan Türkiye birincisi olmuştur. Başarılarından dolayı sporcularımızı tebrik ediyorum ve başarılarının artarak devam etmesini diliyorum. Ankara'daki organizasyona katılmamızda bize destek veren Tekkeköy Belediye Başkanımız Hasan Togar'a teşekkür ederim.'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2016, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4