KKB Bilgi Güvenliği ekibine uluslararası ödül

Kredi Kayıt Bürosu Bilgi Güvenliği ekibi küresel siber güvenlik firması FireEye tarafından Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde ‘Yılın Güvenlik Ekibi’ ödülüne layık görüldü. Farklı ülkelerden ve sektörlerden kurumların, bilgi güvenliği ve siber güvenlik konusundaki başarılarını ve iyi uygulamalarını yarıştırdıkları FireEye Excellence Awards’tan Türkiye’ye ödülle dönen ilk kurum KKB oldu.

KKB Bilgi Güvenliği ekibine uluslararası ödül

Küresel siber güvenlik firması FireEye, farklı ülkelerden ve sektörlerden kurumların bilgi güvenliği ve siber güvenlik konusundaki başarılarının yarıştığı FireEye Excellence Awards kazananlarını Ekim ayında düzenlediği FireEye Siber Savunma Zirvesi'nde açıkladı. Kredi Kayıt Bürosu Bilgi Güvenliği ekibi küresel siber güvenlik firması FireEye tarafından Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde Yılın Güvenlik Ekibi olarak seçildi.

Ödüle ilişkin konuşan Kredi Kayıt Bürosu Risk Yönetimi Direktörü Serdar Çolak, “Bilgi güvenliği kaynaklarımızı etkin ve doğru yöneterek siber risklere karşı sergilediğimiz sağlam duruşun bu önemli ödüle layık görülmesi ve ülkemize bu başarıyı taşıyor olmamız kurumumuz adına oldukça gurur verici” dedi.

Türkiye’den bu ödülü alan ilk kurum olan Kredi Kayıt Bürosu adına ödülü Washington D.C.’de düzenlenen ödül töreninde KKB Risk Yönetimi Direktörü Serdar Çolak ve KKB Bilgi Güvenliği Yönetimi Müdürü Ali Kutluhan Aktaş teslim aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4