19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nden basın mensuplarına plaket

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti, meslekte 20 yıl ve üzerinde çalışan basın mensuplarına plaket verdi.

19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nden basın mensuplarına plaket

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, meslekte 20 yıl ve üzerinde çalışan basın mensuplarına plaket verdi.

İl merkezindeki bir otelde düzenlenen programda konuşan 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İsmail Temiz, gazeteciliğin, 24 saatlik mesai gerektiren bir meslek grubu olduğunu söyledi.

Basın mensuplarının, çalışma şartlarının yoğunluğu nedeniyle bir arada olabilmek için çok vakit bulamadığını belirten Temiz, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde, bu özel günümüzde bir arada olmak istedik. Aynı zamanda bu mesleğe uzun yıllarını vermiş gazeteci dostlarımıza da plaket takdim etmek istedik" dedi. 

Samsun Valisi İbrahim Şahin ise meslekte duayen gazetecilere plaket verileceğini hatırlatarak, "Meslekte 20 yıl, 30 yıl, 40 yıl ve 50 yıllık süreler önemlidir. Bu gibi ortamlarda sohbetler edilir, insanlar dertlerini dile getirir. Biz de bu vesileyle buradayız. Samsun'daki gazeteci arkadaşlarımız yabana atılmaz standartlarda gazetecilik yapıyor. Mesleği öne çıkaracak, daha kıymetli yere taşıyacak insanlar sizsiniz. Dünyada gazetecilik çok kolay icra edilebilecek bir meslek değil" diye konuştu.

Konuşmaların ardından meslekte 20 yıl ve üzerindeki basın mensuplarına plaket verildi.

Programa, Vali Şahin'in yanı sıra Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ile gazeteciler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2015, 21:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4