banner134
banner121

Doktor kapısındaki yoğunluğa "teknolojik" çözüm

Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastalar muayene sırasını akıllı telefon ve internet üzerinden takip edebiliyor.

Doktor kapısındaki yoğunluğa
banner136
banner141

Çorum'un yanı sıra Amasya ve Yozgat gibi komşu illere hizmet veren  Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, yoğunluğu önlemek amacıyla hayata geçirilen uygulamayla, doktorlardanrandevu alan hastalar, muayene sırasını akıllı telefon ve internet üzerinden takip edebiliyor.

Hastane Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Sinan Zehir, bölgeye hizmet veren hastanenin fiziki ve teknolojik gelişimine bağlı olarak hasta sayısının da her geçen gün arttığını söyledi. 

Hastane çalışanlarının ve hastaların memnuniyetini artırmak için  çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Zehir, son olarak poliklinik önlerindeki yoğunluğu azaltmak amacıyla yeni bir uygulamayı hayata geçirdiklerini belirtti.

Özel bir yazılımla hazırlanan karekod sistemi sayesinde, akıllı telefon ve internet üzerinden hastaların sıralarını, hastane bahçesinde hatta arzu etmeleri durumunda ev ya da iş yerlerinden takip edebileceklerini söyleyen Zehir, uygulamanın henüz yeni olmasına rağmen ilgi gördüğünü vurguladı.

Zehir, akıllı telefonlara yüklenen barkod sistemi sayesinde hastane koridorlarına asılan ilanlardaki karekodu okutarak TC kimlik numarasını giren hastalara, tüm birimlerdeki sırası hakkında her 10 saniyede bir güncellenen bilgilerin aktarıldığını kaydederek, "Poliklinik önlerinde hastaların sıra beklerken yaşadığı olumsuzlukları bertaraf etmek ve daha konforlu bekleyiş sağlayabilmek için atılan adımda, akıllı telefonu olmayan vatandaşlarımız da 'http://gg.gg/takip' adresini kullanarak internet üzerinden sırasını takip edebilecek" diye konuştu.

Kaynak:AA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2015, 14:20
YORUM EKLE
banner153
SIRADAKİ HABER

banner122

banner155

banner4

banner152