banner197

Genç yayalar trafik eğitim pisti’nde

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Samsun Eğitim Parkı, geçtiğimiz hafta başlayan Yaz Etkinliklerine hızlı ve keyifli bir şekilde devam ediyor. Çocuklar ve gönüllüler ile birlikte İlkadım Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Pistine eğitici ve öğretici gezi düzenlendi.

Genç yayalar trafik eğitim pisti’nde
banner198

Yaz Etkinlikleri süresince etkinliğe katılan çocuklar için haftada bir gün de Gezi Etkinliği planlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, bu gezilerin tanıtıcı ve bilgilendirici olmasından yana. Bu nedenle İlkadım Belediyesi Tarafından hayata geçirilen Çocuk Trafik Eğitim Pisti ni ziyaret eden çocuklar kendilerine rehberlik eden trafik polisi memurları ile keyifli ve eğitici bir gün geçirdiler.

TEGV li çocuklara yerinde ve uygulamalı olarak Tafik kuralları ve dikat etmeleri gereken durumlar anlatıldı. Önce sınıf ortamında teorik bilgiyi aldıktan sonra çocuklar için düzenlenmiş olan trafik pistinde pratik yaptılar ve en son olarakta uygulama yaparak trafik eğitim pisti gezisini bitirdiler.

Trafik kurallarını çocuklara eğlendirici parkurlarla sevdirmeyi amaçlayan Trafik Polisleri, Trafik kurallarına duyarlı ve bilinçli nesiller yetiştirmek için eğitimin küçük yaşlarda başlaması gerektiğinin önemini vurguladılar. 

Tegv Hakkında: Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, 20 yıldır uyguladığı özgün eğitim modeli sayesinde, ilköğretim çağındaki çocukların geleceğe donanımlı hazırlanmaları için yaşam becerilerini geliştirecek ve temel eğitimlerine destek verecek çağdaş eğitim olanakları sunuyor.

Yüz binlerce çocuğu teknoloji, bilim, sanat ve sporla tanıştıran TEGV, genç bireylerin yeteneklerini keşfetmelerinde yardımcı oluyor. Eğitim etkinliklerimiz çocukların yaşam becerilerini geliştirmelerine yönelik, çocuk merkezli eğitim yöntemlerinin kullanıldığı programlardan oluşmaktadır.  Eğitim etkinliklerimizin amacı, aktif öğrenme ortamlarında çocuklara çok yönlü bir eğitim desteği sağlayarak farklı becerilere sahip olan her çocuğun kendisini ve yeteneklerini keşfetmesine fırsat tanımaktır. Eğitim etkinliklerimiz, ilkokul yaş grubu çocuklar için gelişim seviyelerine uygun olarak hazırlanmış yarıyıl düzeninde uygulanan etkinliklerden oluşmaktadır. Kuruluşundan bu yana 2 milyondan fazla çocuğumuza verdiği eğitim desteğini on binlerce gönüllüsü ile gerçekleştiriyor. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org  adresi ziyaret edilebilir.

 

Yaz Etkinlik Dönemi TEGV de hala devam etmekte… TEGV Çocuklarının bu etkinliklerden yararlanmasını isteyen tüm velileri Kadıköy de bulunan eğitim parkına davet ediyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4