HAK-İş'ten 'Hayırlı Olsun' ziyareti

Hak-iş Samsun il Başkanı Hizmet-iş Sendikası Şube Başkanı Ziya Uzun, geçtiğimiz günlerde ataması yapılan İl sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç ve Kamu Hastaneleri Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Kılınç'ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

HAK-İş'ten 'Hayırlı Olsun' ziyareti
banner9

Hak-iş Samsun il Başkanı Hizmet-iş Sendikası Şube Başkanı Ziya Uzun,  Şube Sekreteri Arif Çelik, Öz Büro-iş Sendikası il Başkanı Üzeyir Kodan, Öz Güven-Sen il Başkanı Onur Şahin, Öz Sağlık-iş Sendikası il Başkanı Muhiddin Sever, geçtiğimiz günlerde ataması yapılan İl sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç ve Kamu Hastaneleri Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Kılınç'ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Gerçekleşen ziyarette Sağlık Bakanlığında yapılan değişimler ile ilgili, Taşeron konusu çöpe atılarak alınan Kadro neticesi ve işçilerin Toplu iş Sözleşmesinden doğan haklar ile alakalı konular ele alındı

Hak-iş il Başkanı Ziya Uzun konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Görevlerine yeni Başlayan İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç'a ve Kamu Hastaneleri Başkanı Mehmet Kılınç'a yeni görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulunduk, Sağlık Bakanlığının merkezi ve taşra teşkilatları değiştirilerek yeni görev dağılımlarının yapılması tüm vatandaşlarımıza ve tüm çalışanlara güzel bir sonuç doğurmasını ümit ediyoruz diyerek kendilerini tebrik ettik.

Çok yoğun çalışmalarımız ve işçi arkadaşlarımızın daha iyi şartlarda çalışabilmeleri için verdiğimiz mücadelenin karşılığını hep birlikte Hükümetimizden almış bulunmaktayız. Kadro konusunun da tüm işçi arkadaşlarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Meclis görüşmelerinin de bitmesinin ardından KİT ve Belediyelerde çalışan arkadaşlarımız içinde olumlu bir şekilde sonuçlanacağını ümit ediyor ve arkadaşlarımızın kadroya geçiş sürecinin hızlı bir şekilde sonuçlanmasını bekliyoruz.  Bir diğer konumuz ise Samsun Kamu hastanelerinde taşeron olarak çalışan arkadaşlarımızın Toplu iş Sözleşmesinden doğan haklarını almasıyla ilgili, Sözleşmeden doğan mali ve sosyal hakların işçi arkadaşlarımızın refah seviyesini yükseltecektir." dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2017, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4