banner134
banner121

Samsun Kudüs İçin Yürüyor

Samsun Milli İrade Platformu (SAMİR) Sözcüsü Nejdet Güneysu, Platform adına basın açıklaması yaparak Kudüs’te yapılan katliam ve şiddetle ilgili: “Kudüste yaşanan zulme, Kudüs ün İsrail tarafından işgaline ve müslümansızlaştırma çabalarına sessiz kalamayacaklarını” ifade ederek; "Samsun Küdüs için Yürüyor" dedi.

Samsun Kudüs İçin Yürüyor
banner136
banner141

 “Tüm mazlum ve sessiz coğrafyalar için; ezilen, baskıya maruz bırakılan, ailesi, katledilen Filistin’liler için ve nihayetinde  İslam’ın ilk kıblesi olan Kudüs ün özgürlüğü için yürüdüklerine” dikkat Çeken Güneysu;

“Milli irade platformu yarın 11 Mayıs Cuma Günü  saat  15.30 da Çiftliğin Lise Caddesi girişinden başlayarak, Çiftlik Caddesi takip ederek Cumhuriyet Meydanı'na Kudüs için yürüyeceğiz. Cumhuriyet meydanında bir basın açıklaması yaparak aynı saatte Yenikapı'daki mitinge canlı olarak bağlanılacağız. Milli irade Platformu oluşturan 80'e yakın sivil toplum kuruluşu bütün; Samsunluları bu yürüyüşe destek vermeye çağırıyor. Kudüs için sesimizi en şiddetli şekilde duyurmamız gerektiğini ifade ediyorum” dedi.

Nejdet Güneysu tüm   Samsun halkını ilk kıblemiz ve üç dinin merkezi olan Kudüs'ün İsrail-ABD işbirliği ile siyonizmin işgaline  müsaade etmeyeceklerini ve Samsun halkının bu konuda sesini yükseltmesi için yürüyüş  ve  basın açıklamasına katılmalarına davet ettiklerini ifade etti.   

YORUM EKLE
banner153
SIRADAKİ HABER

banner122

banner155

banner4

banner152