Samsun Piazza Altın Kadraj Ödülleri sahiplerini buldu

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde bu kez bambaşka bir heyecanla kutlandı. Her sene farklı etkinlikler ile Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Samsun Piazza AVYM’nin bu sene ilkini düzenlediği fotoğraf yarışması “Altın Kadraj 2014 Ödülleri” sahiplerini buldu. “Kadrajınızdan Piazza” konulu fotoğraf yarışmasına; Samsun’un yazılı, görsel ve internet medyasından çok sayıda basın mensubu katıldı.

Samsun Piazza Altın Kadraj Ödülleri sahiplerini buldu

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında Samsun Piazza AVYM tarafından Cookshop’ta düzenlenen kahvaltıya katılan basın mensupları haber dışında da meslektaşları ile birlikte zaman geçirmenin ve sohbet etmenin keyfini yaşadılar. Piazza tarafından hazırlatılan özel pastanın kesiminin ardından Piazza Sanat Galerisi’nde Altın Kadraj 2014 yarışmasına katılan eserlerden oluşan fotoğraf sergisinin açılış gerçekleştirildi. Vali Yardımcısı Metin Borozan, Basın, Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Tahsin Bayar, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Eker, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ömer Çakın, Piazza AVYM Müdürü Necati Ufuk Toydemir ve SAMFAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Sezgin tarafından açılan sergi, Piazza AVYM ziyaretçilerinden de yoğun ilgi gördü.   

Yarışmanın seçici kurulunda bulunan Tahsin Bayar,  Prof. Dr. Metin Eker, Yrd. Doç. Dr. Ömer Çakın, Necati Ufuk Toydemir ve Abdullah Sezgin tarafından; fotoğrafın estetikliği, kurallara uygunluğu ve Piazza’yı yansıtmasına göre değerlendirmeye alınan eserler arasından 37’si sergilenmeye değer bulundu. Seçici Kurul tarafından gerçekleştirilen ön eleme sonrasında finale kalan fotoğraflar arasında yapılan oylama ile birinciliği, Objektif Samsun rumuzu ile Haber Gazetesi’nden Onur Erden Erol alırken yarışmaya Bordo rumuzu ile DHA’dan katılan İlker Koray Aktaş ikinci, Hilal rumuzu ile Haberexen Dergisi’nden katılan Mustafa Bilik üçüncü oldu. İHA Samsun muhabiri Gökhan İçkilli ise Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. 

 Ödül töreninde konuşan Samsun Piazza AVYM Müdürü N. Ufuk Toydemir, “Basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak kamuoyunu aydınlatmak için hayatını mesleğine adamış tüm medya mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun. Piazza olarak düzenlediğimiz ve tatlı bir rekabet içinde geçen Altın Kadraj ödülleri ile aramızdaki ilişkileri güçlendirmek ve çalışmalarınızı Samsunlular ile paylaşmak istedik. Gelecek yıllarda da devam edecek olan Altın Kadraj Ödüllerimizi farklı konularda yapacağımız yarışmalar ile vermeye devam edeceğiz. Yarışmamıza ve bugünkü davetimize katılımınız için hepinize teşekkür ederiz.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2015, 22:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4