banner121

Samsun Ülkü Ocakları'ndan şehitleri anma ziyareti

Samsun Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Lise Teşkilatı tarafından Ülkü Ocakları il yöneticileri eşliğinde Asri Mezarlıkta bulunan Şehitlik Mezarlığına ziyaret gerçekleştirildi.

Samsun Ülkü Ocakları'ndan şehitleri anma ziyareti
banner141

Lise Teşkilatı tarafından düzenlenen organizasyona Samsun'da bulunan birçok liseli genç, Vatan için Şehit düşmüş büyüklerinin mezarlarını ziyaret ederek, Şehitlerin sadece özel günlerde değil, her zaman kalplerinde olduklarını belirttiler.
    Samsun Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Binasında toplanan gençler yürüyüş eşliğinde Asri Mezarlıkta bulunan Şehitlik Mezarlığına Gittiler. Ardından bütün Şehitler için Fatiha okuyarak dua ettiler.
    Lise Gençler adına konuşan Furkan Yıldırım; "Şehit büyüklerimizin görevleri başında her zaman biz gençlerin gelecekte daha rahat etmesi hususunda özveri ile çalışırken vatan uğrana Şahadet Şerbetini içmişlerdir. Herkesten daha çok biz gençlerin Şehit atalarımızı, Şehit büyüklerimizi unutmamak ve unutturmamak için bütün azmimiz ile çalışmamamız gerekir. unutmayalım ki Şehitler vurulunca değil, unutulunca ölürler. Şehitlerimizi her daim yaşatacağız ve onları büyüklerimizden öğrendiğimiz gibi bizden sonraki nesillere de unutturmayacağız." dedi.
    Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Hüseyin Kürşat Geze ise yaptığı açıklamada "Vatan toprakları için Şehit düşmüş atalarımız için saygı yürüyüşü ve Mezar ziyareti için örnek davranış gösteren liseli kardeşlerimi kutluyorum. Herkes'e örnek gösterilecek bu organizasyonda bulunmaktan büyük onur duydum. Sadece lisesi gençlerin değil bütün vatan evlatlarının Şehitlerimiz için Bir gün değil her zaman onları saygı duyması gerekir. Lise Teşkilatımızın yapmış oldukları bu örnek davranıştan dolayı kendilerini bir kez daha kutluyorum." Dedi.
    Duaların ardından mezarlıkta bulunan Şehitlik anıtı önünde hatıra pozu veren liseli gençler, ziyaretlerini sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2015, 21:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4