banner121

YEDAŞ'tan Ece Nur'a kesintisiz güç kaynağı

YEDAŞ, elektrikle çalışan cihazlarla yaşama tutunan Ece Nur bebeğin evine kesintisiz güç kaynağı üzerinden enerji verecek. Genel Müdür Türkoğlu, "Enerjisizlik riski sıfır konumda" dedi.

YEDAŞ'tan Ece Nur'a kesintisiz güç kaynağı
banner141

Dünyada 5 milyarda bir görülen bir hastalığın pençesindeki Ece Nur bebeğin elektrikle çalışan cihazlarla yaşama bağlı olması YEDAŞ'I harekete geçirdi. Bölgenin enerji hatlarını daha önceden yeraltına alarak kesintisiz enerjiye çevirmesine rağmen 'Ece Nur'un evine güç kaynağı üzerinden elektrik' verecek.
Tıptaki adı “spinal muskuler atrofi (SMA) Tip 1” olarak tanımlanan hastalığa yakalanan 10 aylık Ece Nur Duran'ın yürek sızlatan dramına destek olmak için teknik ekiplerini Ece Nur Duran'ın yaşamını sürdürdüğü konutuna gönderen YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, elektrikle çalışan cihazları inceletti ve teknik bir rapor hazırlattı. Daha sonra 'enerji hatları bir süre önce tamamen yenilenen ve elektrik kesintisi doğal şartlarda sıfır riskte olan bölgede Ece Nur bebek için 'sigorta enerji' kapmasında ikinci bir tedbir alınmasını sağladı.


ENERJİ KESİNTİSİ ARTIK
SIFIR KONUMDADIR

Atakum ilçesinde oturan Ersin ve Hatice Duran çiftinin oturduğu evin enerjisini 'güç kaynağı' üzerinden verdirmek için çalışma başlatan Genel Müdür Türkoğlu, "YEDAŞ mevcut elektrik dağıtım şebekesinden kaynaklanan bir enerji kesintisi yaşanmaz. Çünkü bu bölgede enerji dağıtımı yer altına alınmış durumda. Ancak enerji arzı kaynaklı elektrik kesintilerini de göz önünde bulundurduk. Yani doğal afet bile olsa kesintisiz güç kaynağı üzerinden elektrik vereceğimiz için Ece Nur'un cihazları bir sorun yaşamayacak. Ama bu çalışmamızla Ece Nur artık hiç enerjisiz kalmayacak. Sıfır risk konumuna aldık, evinin  enerjisi akışını. Acil şifalar diliyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2015, 20:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4