İlkadım’da kar ulaşımı engellemedi!

İlkadım Belediyesi zor hava şartlarında vatandaşların mağdur olmaması için hastane bahçeleri dahil ilçe sınırlarında her noktada yoğun mesai harcıyor.

İlkadım’da kar ulaşımı engellemedi!
banner9

Geçtiğimiz hafta sonu başlayan kar yağışı kentin büyük bölümünü etkisi altına alırken İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü İlçenin her noktasında yol açma ve tuzlama çalışmalarını eksiksiz yerine getirmek için yoğun mesai harcıyor. Vatandaşların işlerine ve okullarına ulaşımının sağlanmasının yanında birincil önem arz eden sağlık kuruluşlarına ulaşımlarında aksaklığa mahal vermemek için ekipler 7/24 görev başında. Meteorolojiden takip edilen veriler doğrultusunda Karla Mücadele Koordinasyon Merkezinden planlı olarak gelen bilgiler eşliğinde yollar kapanmadan önlemler alınmakta.

Özellikle ilçenin yüksek kısımlarında etkisini gösteren kar yağışının sağlık ekiplerinin ulaşımını engellememesi adına bu bölgelerde çalışmalar hızlandırılırken eş zamanlı olarak hastane içlerinde ve acil girişlerinde diğer ekipler yol açma çalışmalarını sürdürmekte. İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mustafa Karaduman; “Ekiplerimiz günün her saati çalışmalarını sürdürmekte. Vatandaşlarımızdan gelen ihbarlar ve Meteoroloji verileri doğrultusunda ulaşımda mağduriyete asla izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Tok; “Sağlık Hizmetlerinde Aksamaya İzin Vermeyeceğiz”
İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin zaman ve konum ayırt etmeksizin 24 saat çalıştığını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “Ak Partili Belediyecilik Anlayışı kriterleri doğrultusunda sosyal belediyeciliği hizmetlerimizin her aşamasında vatandaşımıza hissettirmek gayesinde bütün gücümüzle halkımızın hizmetindeyiz. Hafızalarımızda yer eden kar çilesi görüntülerinin yerini karda oynayan yavrularımızın görüntülerinin alması gurur verici. Özellikle kar yağışı hasta vatandaşlarımız için kâbus sayılırdı.Yollar kapanır, iletişim kesilir ve hastaneye ulaşım imkânsız hale gelirdi. İşte bu aksaklıkların yaşanmaması adına Fen İşleri Müdürlüğümüz oldukça planlı bir çalışmayla yol açma ve tuzlama işlemlerini gerçekleştirirken bir yandan da hastane içlerinde ve acil girişlerinde çalışmalarını sürdürmekte” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2017, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4