KPSS'siz memur alımları, KPSS'siz memur alan kurumların tam listesi

Memuriyetten ihraç edilen memurların boşalan yerlerine memur alımı yapılmaya başlandı. KPSS şartı aranmadan yapılan memur alımı yapılıyor. KPSS'siz memur alımı yapan kurumlar TAM LİSTESİ hazırlandı. KPSS'siz memur alımı yapan kurumlar neler?

KPSS'siz memur alımları, KPSS'siz memur alan kurumların tam listesi
Darbe girişiminin ardından kamu görevinden uzaklaştırılan memurların yerine çok sayıda kamu kurumu memur alımı yapıyor. Kurumlarda boş olan alanlara memur alımında KPSS şartı aranmıyor.
 
İşte KPSS'siz memur alımı yapacak olan kurum ve kuruluşların tam listesi:
İŞ BANKASI
İş Bankası Çağrı merkezi memuru ve Müfettiş yardımcısı alımı için ilan verdi.
- Çağrı merkezi memuru: Memur alımı yapacağı ile ilgili duyuru yapan İş Bankası için Çağrı merkezi memuru başvuruları 26 Eylül 2016 Pazartesi günü saat 10:00’a kadar yapılacak. Sınav ise 29 Eylül 2016 tarihinde gerçekleşecek.
- Müfettiş yardımcısı: İş Banaksının Müfettiş yardımcısı alımı başvurularının son başvuru tarihi ise 7 Kasım 2016 olarak bildirilirken KPSS şartı aranmadan alımı yapılacak olan Müfettiş yardımcısının sınavı 19 Kasım 2016 tarihinde yapılacak.
HALKBANK
Halk Bankası 565 personel alımı yapacak. 19 Eylül 2016
– 10 Ekim 2016 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacak olan başvurular sonrasında adaylar sınava 5 Kasım 2016 Cumartesi günü girecek. Adaylar sınav ücreti olarak 70 lira ödeyecek.
- Müfettiş Yardımcısı: 25 kişi
- İç Kontrolör Yardımcısı: 40 kişi
- Uzman Yardımcısı: 475 kişi
- Bilgi Teknolojileri Uzman Yardımcısı: 25 kişi
 
VAKIFBANK
Vakıfbank tarafından yapılan memur alımı ilanında ise memurlara , Vakıfkar Genel Müdürlüğü Rehberlik ve Teftiş Başkanlığının Merkez (Ankara) ve İstanbul Çalışma Grubunda görev verilecek. Ankara'da yapılacak olan Müfetiş Yardımcısı alımında iki aşamada hem yzaılı hemde sözlü olarak sınav yapılacak.
 
DEVLET DEMİR YOLLARI
T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi'ndeki memur ilanında 108 işçi alımı yapılacağı açıklandı. 9 Eylül- 29 Eylül 2016 tarihleri arasında yapılacak başvuru ilanında başvurular Türkiye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri'ne yapılacak.
Bu İşçiler için alanlar şöyle:
- Makinist: 45 kişi
- Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörlüğü: 13 kişi
- Tren Teşkil İşçiliği: 34 kişi
- Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı: 16 kişi
- Elektrikçi: 4 kişi
SİVİL HAVACILIK
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce ilan edilen personel ilanında Hava Trafik Kontrolorü, Uçuş Tabibi,Uçuş Teknisyeni ve Helikopter Makinisti kadrolarında olmak üzere toplamda 11 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu.
- Hava Trafik Kontrolorü: 3 kişi
- Uçuş Tabibi: 2 kişi
- Uçuş Teknisyeni: 3 kişi
- Helikopter Makinisti: 3 kişi
SÖZLEŞMELİ ASTSUBAY
Jandarma Genel Komutanlığı tarafındansa Astsubay alımı yapılmaya başlandı. Hem kadın hemde erkeklerin başvuru yapabildiği Astsubay alım ilanında geçerli olan şartlara göre başvuru yapabilecek. Jandarma Genel Komutanlığı Astsubay alımı için 7 farklı sınıf açacak. Başvuru Koşulları: -Başvurularda T.C. Vatandaşı olmak şartı aranmaktadır.
Adaylarda aranan şartlardan bazıları ise:
-Silah taşımaya ve bulundurmaya hukuki bir engeli bulunmamak.
-TSK Sağlık Yönetmeliği şartlarına uymak
. -Adayların kendilerinin ve evli ise eşlerinin sicilleri ile ilgili, alım koşulları da mevcut. -Adaylar başvuru tarihinde herhangi bir siyasi parti üyeliği taşıyamaz.
-Terör örgütü ile ilişkisi olanlar, ya da eylemlerine katılmış kişiler direkt elenecek.
-Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış kişiler başvuru yapamaz.
-Alkol ve uyuşturucu madde bağımlılığı tedavisi görmüş kişiler başvuru yapamaz.
SAYIŞTAY
Sayıştay Başkanlığı 17 programcı alımı için başvurular 23 Eylül 2016 mesai bitimine kadar yapılacak. Başvuruları başlayan Sayıştay programcı alım ilanındaki genel şartlara uygun olmasının yanında her pozisyon için belirtilen özel şartlarada uygunluk göstermesi zorunlu.
10 BİN ÖZEL HAREKAT
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş' un KPSS şartı aranmadan alımı yapılacak olan 10 bin özel harekatın 9 bin bay, bini bayan olacak. Başvuru yapabilmek için en az lise veya dengi okullardan mezun olmak ve erkeklerin askerliğini tamamlamış olması şartının yanı sıra 28 yaşından gün almamış ve askerlik terhis tarihinden itibaren 36 aydan fazla süre geçmemiş olması gerekiyor. Bakan Kurtulmuş'un personel alımı ile ilgili açıklama yaptığı özel harekat alımı için heniz ilan yok ama kısa sürede yayımlanması bekleniyor.
Kaynak: kamusaati
 

  
Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2016, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4