Şemdinli'deki alçak saldırıda kahreden detay

Hakkari Şemdinli'de 9 askerin şehit olduğu 8 vatandaşın hayatını kaybettiği alçak saldırıyla ilgili detaylar ortaya çıktı.

Şemdinli'deki alçak saldırıda kahreden detay

PKK'lı teröristler da askerlere taciz ateşi açıp dikkatleri o yöne çevirirken, 'canlı bomba' terörist jandarma kontrol noktasındaki araçların arasına 'İntihar dalışı' yapıp 5 ton bomba yüklü kamyoneti infilak ettirdi.
Hakkari Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada saldırının detayları verildi Yapılan açıklama şöyle; "9.10.2016 günü saat 09.45 sıralarında Durak 2.Hudut Bölüğü önünde JandarmaBirlikleri tarafından her gün 24 saat esasına göre yapılan yol denetimi ve arama noktasına kontrolsüz olarak yaklaştığı tespit edilen kamyonete dur ihtarı yapılmış, aracın durmaması üzerine ateş açılmış ancak etraftan BTO mensuplarınca da taciz ateşi yapılarak dikkatin oralara da yönelmesi üzerine kamyonet nizamiyeden girme niyetini gerçekleştirememiş ve yaklaşık 5 ton olduğu değerlendirilen patlayıcıları infilak ettirmiştir.

İlk belirlemelere göre maalesef 9 askerimiz şehit olmuş  8 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 11’i asker 27 yaralımız askeri helikopterlerden de yararlanılmak sureti ile civardaki daha donanımlı hastanelere sevk edilmektedir. Bölgedeki terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi için hava destekli komando birliklerinin geniş çaplı operasyonları devam etmektedir. Bükün milletimizin başı sağ olsun."

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2016, 19:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4