Seyit Ahmet Kayhan: Kadınlar baştacımızdır

AK Parti Samsun Milletvekili A. Adayı Seyit Ahmet Kayhan, "Toplumun her alanında hizmet verip, azmi ve mücadelesiyle örnek olan kadınlar başımızın tacıdır"

Seyit Ahmet Kayhan: Kadınlar baştacımızdır

AK Parti Samsun Milletvekili A. Adayı Seyit Ahmet Kayhan, "Toplumun her alanında hizmet verip, azmi ve mücadelesiyle örnek olan kadınlar başımızın tacıdır" ifadelerini kulandı.

Kayhan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada,  insanlığı emeğiyle, sevgisiyle, fedakarlığıyla ve üretkenliğiyle aydınlatan kadınların, gününü kutladı.

Türk kadınının kurulan ilk Türk devletinden bu yana devletin kuruluşunda ve yönetiminde daima erkeğin yanında yer aldığını ifade eden Kayhan, ' Bir ülkenin vicdanının sesini duyması için kadınların sesine kulak vermesi gerekir.  Toplumun her alanında hizmet verip, azmi ve mücadelesiyle örnek olan kadınlar başımızın tacıdır. Köyde, şehirde, okulda, fabrikada, gelişimin ve üretimin olduğu, çağın ulaştığı her seviyede alın teri olan, hayatın bütün zorluklarına rağmen var olan kadınlar, sadece annelik vazifeleriyle değil, üstlendikleri sorumluluklarla da insanlığa hizmet etmektedir. Bugün ülkemizde ve dünyanın bir çok yerinde kadına yönelik şiddet başta olmak üzere, yaşanan acı verici ve yürek burkan hadiselere karşı, bugün vesilesiyle, kadınların sessiz çığlığının duyulmasını temenni ediyorum. Bu olaylara duyarsız ve tepkisiz kalınmasını asla kabul etmiyorum. Yaşanan her acı, sadece bir cinsiyet ayrımı değil, sadece  kadına yönelik de değil, insanlığa yöneliktir. Bu düşünceler içerisinde, geleceği şekillendiren kadınların, bu güzel gününü en içten duygularımla bir kez daha kutlar; her birine huzur, sağlık, başarı ve mutluluk dilerim."

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2015, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4