banner341

20 Ocak 1989 Samsunspor Kazası'nın 31. sene-i devriyesi Futbol Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz

Türk futbolunun acı günlerinden biri olan 20 Ocak 1989 tarihinde Malatyaspor ile oynayacağı Türkiye 1. Futbol Ligi karşılaşması için bu kente giden Samsunspor takımı sabah saat 9:30 sularında SAMSUN'un Havza ilçesinde kaza geçirdi. 
Yaşanan acı kazada Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu ve Mete Adanır ile otobüs şoförü Asım Özkan olay yerinde, futbolcu Zoran Tomić ise Yugoslavya'da altı ay komada kaldıktan sonra vefat etti. Bu kazada hayatta kalan birçok oyuncu ve kafile üyesi de ciddi şekilde yaralandı.

20 Ocak 1989 tarihi Türk Spor ve Samsunspor tarihine en acı gün olarak işlenerek tüm hafızalara kazındı. Samsunspor'un bu acısı sadece Samsunluların değil, tüm Türkiye'nin ortak acısı olmuştur.
Kırmızı ve beyaz renklerine ‘siyah’ rengin de eklenmesine neden olan o elim kazanın 31’inci sene-i devriyesinde, spor şehitlerimiz Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve Asım Özkan’ı bir kez daha rahmetle anıyoruz. Kazanın üzerinden 31 yıl geçsede acısını hala yüreğimizde yaşıyoruz. Samsunspor’un kara günü olarak bilinen bu tarih bizlere her yıl o acıyı tekrar yaşatıyor. 
Gerek Türk futboluna kazandırdığı yıldızlar ve başarılar, gerekse de taraftarıyla her zaman spor şehri olan ilimizi en iyi şekilde temsil eden Samsunspor'umuz bizim her zaman vazgeçilemez değerimizdir. 
Bu duygu ve düşünceler içinde Türk futbolunun en acı kazalarından birinde hayatını kaybeden futbol şehitlerimizi bugün tekrar rahmet ve şükranla anıyor, kederli ailelerine de sabır diliyorum. Cenab-ı Allah'tan da bir daha böyle acılar yaşatmamasını temenni ediyoruz

YORUM EKLE

banner4