Balık ölümleri Dereköy'ü ayağa kaldırdı

Tarihinde ilk defa 19 Mayıs İlçesi Dereköy Mahallesi Muşta deresinde balık ölümleri meydana geldi.

Balık ölümleri Dereköy'ü ayağa kaldırdı ABONE OL

19 Mayıs İlçesi Dereköy Mahallesinde bulunan Muşta deresinde balık ölümleri Mahalle sakinlerinin büyük tepkisine yol açtı.

TARİHTE İLK DEFA MUŞTA DERESİNDE CANLI BALIKLAR ÖLÜYOR
Dereköy Mahalle sakinlerinden Orhan Gören, “Muşta deresine ilaçlanmış hayvan pisliğini dereye bırakmışlar. Derede bulunan canlı balıklar telef oluyor, yetkililer bir an önce bu sorununun çözülmesini mahalle halkı olarak istiyoruz. Tarihinde ilk defa Dereköy Muşta deresinde böyle balık ölümleri ile karşılaşıyoruz,   sağlığımız burada tehlikede suyun kokusu etrafa yayılıyor, İnsan bile kokudan zor geçiyor buradan “dedi.
Mahalle sakinlerinden Mustafa Başkan ise,50 yıldır Dereköy’de yaşıyorum. İlk defa böyle bir olay başımıza geldi. Derede bir tane su canlısı  kalmadı, ilaçlanmış, hayvan pisliği dereden akıyor, insan sağlığı tehlikede yetkililer  acilen bu konu hakkında ilgilenmelerini istiyoruz ”şeklinde konuştu.
OLTA BALIKCILIĞI FESTİVALİNDE MUŞTA DERESİNE BIRAKILAN BALIKLAR TELEF OLDU
Dereköy Eski Belediye Başkanı Ahmet Topal, “Dereköy Belediye başkanlığım döneminde 2012 yılında başlattığım olta balıkçılığı projesi vardı. Muşta deresini olta balıkçılık festivali için dereye bıraktığımız balıklardı onlar, suçluların bir an önce adaletin önüne çıkarılmasını istiyorum ”dedi. 

HARUN YAZICI - 19 MAYIS

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2017, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4