banner438

Bosna Hersek’in bağımsızlığının 30. yıldönümü Samsun'da kutlanacak

Bosna Hersek'in bağımsızlığının 30'uncu yılı Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen programla kutlanacak.

Bosna Hersek’in bağımsızlığının 30. yıldönümü Samsun'da kutlanacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Bosna Büyükelçiliği ve Preporod Boşnak Kültür Birliği ile ortaklaşa düzenleyeceği özel programla, Bosna Hersek’in bağımsızlığının 30'uncu yılını kutlayacak. 4 Mart’ta Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek program için ”Kardeş Şehir” Brçko şehrinden ülkenin zengin geleneklerini yansıtan en köklü kültür kurumu Preporod Kültür Birliği, 49 kişilik ekibiyle sahne gösterileri sunacak. 19.30’da yapılacak gösteriye Bosna Hersek Ankara Büyükelçisi Adis Alagiç, Brçko Belediye Başkanı Esed Kadric ve çok sayıda Bosnalı davetli katılacak.
“Dost ve kardeş ülke Bosna Hersek'in, Bağımsızlık Günü'nü en içten duygularımla kutluyorum” diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, ”Yapılacak programla Bosnalı kardeşlerimizi şehrimizde bir kez daha misafir etmekten büyük onur duyacağız. Bu vesileyle, insanlık tarihinin en utanç verici, en vahşi hadiselerinden biri olan Serebrenitsa ve Jepa soykırımında, çocuk-kadın, yaşlı düşkün demeden, acımasızca katledilen masum Bosna halkına, Bağımsızlık Savaşı'nda canını feda eden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Hafızalardan silinmeyen bu acı hatıralarla yaşayan onurlu, kahraman Bosna halkına sabır ve metanet diliyorum” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2022, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344