Çocuk kaçırma olaylarıyla ilgili paylaşımlara EGM'den açıklama

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden (EGM), “Çocuk kaçırma olaylarıyla ilgili yapılmış her hangi bir müracaat söz konusu değildir.” paylaşımı yaparak, "bu tür paylaşımlara itibar edilmemesi önemle rica olunur." denildi.

Çocuk kaçırma olaylarıyla ilgili paylaşımlara EGM'den açıklama

Emniyet Genel Müdürlüğü, bazı sosyal medya platformlarında yer alan "çocukların kaçırılmaya çalışıldığı" yönündeki dezenformasyon içerikli paylaşımlar hakkında açıklama yaptı: "Son günlerde sosyal medya platformları ve mesajlaşma uygulamaları üzerinden halk arasında korku ve paniğe sebebiyet verebilecek "çocukların kaçırılmaya çalışıldığı" yönünde görseller paylaşıldığı tespit edilmiştir.
“Çeşitli plakalı araçlar ile çocukların kaçırılacağı”, “kılık değiştirip çocuk kaçırıldığı” şeklinde ifadeler içeren kaçırma iddialarına karşın, bahse konu illerde çocuk kaçırma olaylarının olmadığına dair resmi makamlar tarafından açıklamalar yapılmıştır. Bu açıklamalara rağmen benzer paylaşımlara devam edildiği görülmüştür.
Yukarıda iddia edildiği kapsamda birimlerimize çocuk kaçırma olayı ile ilgili yapılmış herhangi bir müracaat söz konusu değildir. Bahse konu paylaşımların dezenformasyon içerikli olduğu belirlenmiş olup bu tür paylaşımlara itibar edilmemesi önemle rica olunur.
Suç ve suç unsuru içeren paylaşımlarda bulunan şahıslar hakkında gerekli adli işlemlerin başlatıldığı hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344