Kadınlar 8 Mart'ta meydana iniyor!

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde büyük bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor. Platform üyeleri Samsun'da da 8 Mart Pazar günü saat 16:00'da Konak Sineması önünde seslerini duyuracaklar.

Kadınlar 8 Mart'ta meydana iniyor!

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu tarafından haber merkezimize gönderilen basın bülteninde şu açıklamalara yer verildi: "Kısa bir süre evvel Özgecan Aslan’ın öldürülmesi ile kadınların ayağa kalktığı, kadın cinayetlerinin durdurulması için devlete önemli adımlar attırmanın eşiğinde olduğumuz bu günlerde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne hazırlanıyoruz.

Bu süreçte siz değerli basın emekçilerinin bizim sesimizi duyurmak adına yaptığınız her haber, yayınladığınız her görsel kadınların yaşamı bakımından hayati önem taşıyor.

Bu sebeple sizleri kadın cinayetlerini durdurma mücadelemizde bizlerle dayanışma içerisinde olmaya çağırıyoruz.

Bu 8 Mart’ın önemi, kadınların cinayetlere karşı Samsun’dan Antalya’ya Niğde’den Manisa’ya Türkiye’nin dört bir yanında bir araya gelmeleri olmuştur. Kadınlar şuan kadın cinayetlerinin en yoğun olduğu illerde toplantılar yapıyor, faaliyetlere başlıyor. Bizler de Samsun'da Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunu kurduk ve kadın katillerine indirim verilmemesi, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının yasalaşması için çalışmalara başladık.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 21:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4