Nankörlüğün de bu kadarı olmaz! Bakanlığın dağıttığı bisikletleri parayla satılıyorlar

Obeziteyle mücadele için Sağlık Bakanlığı tarafından Samsun'da bedava dağıtılan bisikletler para ile satılıyor. Sağlık Bakanlığı'nın Halk Sağlığı İl Müdürlükleri üzerinden ücretsiz dağıtımı yaptığı bisikletler Samsunlu bir vatandaş tarafından internet üzerinden satılıyor.

Nankörlüğün de bu kadarı olmaz! Bakanlığın dağıttığı bisikletleri parayla satılıyorlar

Haberexen.com'un yaptığı özel haber pes artık dedirtti. Nankörlüğün de bu kadarı olmaz denilen haber de obeziteyle mücadele için Sağlık Bakanlığı tarafından Samsun'da bedava dağıtılan bisikletlerin para ile satıldığı belirlendi.  

Sağlık Bakanlığı'nın Halk Sağlığı İl Müdürlükleri üzerinden ücretsiz dağıtımı yaptığı bisikletler Samsunlu bir vatandaş tarafından internet üzerinden satılıyor.
Sağlık Bakanlığı, bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak, obezite ile mücadele etmek ve spor alışkanlığının kazandırılması amacıyla düzenli olarak ücretsiz bisiklet dağıtımı yapıyor. Devlet halk sağlığı için bu çerçevede ciddi bir çalışma yürütüyor. Ancak, bu uygulamayı suistimal edenler de var. Üstelik bisiklet ilanında; “ İhtiyacım olmadığından satılıktır” yazıyor.
Vatandaş bisikletleri, internetteki satış sitelerinde birçok yönden çekilmiş fotoğrafı ve özelliklerini anlatan notlarla satıyor. Markası, modeli gibi özellikleriyle ilgili bilgilendirme de yapıyorlar. 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 21:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4