Ramazan Bayramı 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Türkiye, Ramazan Bayramını evde geçirdi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı.

Ramazan Bayramı 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi ABONE OL

İç işleri Bakanlığınca yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında 23 Mayıs'ta başlayan ve 81 şehri kapsayan dört günlük sokağa çıkma kısıtlaması tamamlandı.

Son dakika: 81 ilde bayram süresince uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağı sona erdi. Yasak süresince kısıtlamaya uymayan 47 bin 831 kişiye ceza kesildi, 395 yerleşim yerinde karantina kararı kaldırıldı.

Ayrıca; 25 ildeki 2 belde, 17 köy, 45 mahalle ve 2 mezrada karantinanın devam ettiğini, 63 ildeki 395 yerde ise karantina kaldırıldı.

Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada ise; "Kıymetli Vatandaşlarımız; Ramazan Bayramı süresince uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağının son gününde ilimizde maalesef 9 pozitif vaka tespit edilmiş olup, temaslı oldukları kişilere yönelik filyasyon çalışmaları devam etmektedir. Virüs hala aramızda ve normalleşme adımlarının atıldığı bu süreç, asla rehavete neden olmamalı.

Kontrollü sosyal hayatın gereği olarak maske kullanmaya, fiziksel mesafeye dikkat etmeye, hijyen kurallarına uymaya ve kalabalık ortamlardan uzak durmaya hassasiyet gösterelim." denildi. 

Samsun Haberleri

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2020, 00:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4