banner341

Samsun'da haksız fiyat artışına ceza

Samsun Valiliği Haksız Fiyat Artışına İlişkin Yapılan Denetimlerle İlgili Basın Açıklaması Yaptı.

Samsun'da haksız fiyat artışına ceza ABONE OL
GALERİ HABERİN İÇİNDEN
Evde kalan Samsunlulara Teşekkür!

Evde kalan Samsunlulara Teşekkür!

Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Ticaret İl Müdürlüğü koordinasyonunda, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Vergi Dairesi Başkanlığı ve Kolluk kuvvetleri ile birlikte İlimizde bugüne kadar 201 işyerinde Cerrahi Maske, 3M Maske, Dezenfektan ve Kolonya denetimi yapıldı. Yapılan denetimlerde 91 işyerinde (80 Eczane, 11 Medikal Ürün Satıcısı) cerrahi maske, 3M maske, dezenfektan ve kolonya satış fiyatlarında yüksek artış olduğu tespit edilmiştir.
Denetimle ilgili belgeler 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 77’nci maddesinin 13 üncü fıkrası ve 78’inci maddesinin 1’inci fıkrası uyarınca gerekli idari yaptırımlar yerine getirilmek üzere Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması Genel Müdürlüğüne gönderilmiştir. Haksız fiyat artışı ile ilgili denetimlerimiz devam etmedir.
Haksız fiyat artışlarıyla karşılaşan tüm vatandaşlarımız; Ticaret Bakanlığımızın HFA-bildirim uygulamasından, ALO 175 Tüketici Danışma Hattından veya Ticaret İl Müdürlüğümüzün 0 362 420 06 70 numaralı telefonundan şikâyetlerini iletebilirler.        
IOS: https://t.co/NBZ2U3dgyM
Android: https://t.co/wuBBwikIaE" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4