Samsun drift ceza! Drift atmanın cezası ne kadar?

Samsun’da bir düğün konvoyunda drift atarak trafiği tehlikeye düşüren 2 sürücüye toplam 22 bin 120 TL ceza kesildi. Sürücülerin kullandığı araçlar da 60 gün trafikten men edildi.

Samsun drift ceza! Drift atmanın cezası ne kadar?

Bir düğünde gelin alma merasimi sonrasında drift görüntüleri cep telefonları kameralarına yansıdı. 
İki sürücü Fiat Tempra ve Tofaş Şahin marka/model araçlarıyla düğün konvoyunun önüne geçerek drift attı. Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma neticesinde yakalanan araç sürücülerine cezai işlem uygulanıp, adli yönden tahkikat başlatıldı.
Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamada; "25.07.2022 günü akşam saatlerinde İlkadım ilçemize bağlı Kışla Mahallesi Gebi Caddesi üzerindeki kavşak içerisinde drift atarak trafiği tehlikeye düşüren iki aracın sürücüsü İl Emniyet Müdürlüğümüze bağlı birimler tarafından yürütülen çalışma neticesinde tespit edilerek yakalanmıştır. Sürücülere trafik yönünden gerekli cezai işlem uygulanmış olup, adli yönden tahkikat devam etmektedir. 
Trafik güvenliğini tehlikeye düşürerek diğer sürücü ve yayaların hayatını riske atan bu ve benzeri olaylara bundan sonra da asla müsamaha gösterilmeyecek olup, gerekli cezai işlem ve adli süreç tavizsiz yürütülecektir." denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4