Samsunlu Kanca Gara'da şehit edildi, Muhammet Salih Kanca kimdir?

Samsunlu Muhammet Salih Kanca 13 kişi ile birlikte Gara'da şehit edildi.

Samsunlu Kanca Gara'da şehit edildi, Muhammet Salih Kanca kimdir?

Samsun nüfusuna kayıtlı olduğu açıklanan Muhammet Salih Kanca'nın Gara bölgesinde 13 kişi ile birlikte PKK'lı teröristler tarafından şehit edildiği bilgisi geldi.

Kuzey Irak'ın Gara bölgesinde aralarında asker, polis ve sivil vatandaşların olduğu 13 kişi PKK'lı teröristler tarafından şehit edilirken, şehit edilenler arasında Samsun nüfusuna kayıtlı Muhammet Salih Kanca'nın da olduğu açıklandı.
Aslen Trabzon Sürmeneli olduğu bildirilen ancak ailesinin Samsun'da yaşadığı öğrenilen Muhammet Salih Kanca'nın PKK'lı teröristler tarafından 13 kişi ile birlikte şehit edilen isimler arasında olduğu bildirildi.

"ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TOPLAM TERÖRİST SAYISI 53 OLDU"
Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı yaptığı son açıklamada, "Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen ve paramotor ile kaçmaya çalıştıkları anlaşılan 3 PKK'lı terörist SİHA'larımız tarafından etkisiz hale getirildi. Bölgede etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 53 oldu" denildi.

GARA BÖLGESİ NEREDE?
Irak'ın Kuzeyinde bulunan ve dağlık bir araziye sahip olan Gara bölgesi, Türkiye sınırından yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta.Gara Dağı, Kandil Dağı'na uzak olmasına rağmen arazinin dağlık olması sebebiyle terör örgütü PKK'nın kalbi olan Kandil Dağı kadar önemli ve stratejik bir konuma sahip.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4