banner341

Sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? sorusuna Bakan Soylu'dan yanıt

Son dakika Haberleri: İçişleri Bakanı Soylu'dan "Sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?" sorusuna yanıt verdi. Soylu, "Süreç farklı bir noktaya giderse farklı tedbirler alınabilir" şeklinde konuştu.

Sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? sorusuna Bakan Soylu'dan yanıt ABONE OL
GALERİ HABERİN İÇİNDEN
Eczacınız Diyor ki;

Eczacınız Diyor ki;

Özel bir televizyon kanalında canlı yayına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 
 

Bakan Soylu "Sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?" sorusuna, "Vatandaşlarımız kendi OHAL'ini ilan ederse bu konuda daha üst bir tedbir almaya şimdilik belki de gerek olmayabilir" şeklinde yanıt verdi.

İçişleri Bakanı Süyelman Soylu, koronavirüs ile mücadelede son durumu paylaştı. Bakan Soylu, "65 yaş üzeri vatandaşlarımıza hizmet veren Vefa Sosyal Destek Grupları'na sabah 09.00 itibarıyla gelen talep sayısı 239 bin 984. Bunların 239 bin 407'sine ulaşıldı" dedi.
Soylu, sosyal medya üzerinden provakatif paylaşımlarla ilgili soruşturmalarla ilgi de rakam verdi.
Bakan Soylu, son bir haftada sosyal medyada provakatif paylaşım yapan bin 748 hesap tespit edildiğini ifade etti. Soylu, bunların yüzde 65'i terör örgütleri ile bağlantılı olduğuna dikkat çekti. Soylu, provakatif paylaşım yapan 410 kişinin gözaltına alındığını kaydetti.
Bakan Soylu olağanüstü hal ilan edilip edilmeyeceğine ilişkin de şu değerlendirmeyi yaptı:Elimizde sokağa çıkma yasağından önce alınabilecek tedbirler var. Herkes kendi olağanüstü sürecini ilan ederse bu konuda daha üst bir tedbir almaya gerek olmayacak. Süreç hızlı yayılır başka bir noktaya giderse farklı tedbirler almak gündemdedir.

Haberler.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4