Terme Ali Korkmaz için seferber oldu

Samsun'un Terme İlçesi’nde balık tutmak için babası ile açıldığı denizde tekneden düşerek kaybolan 21 yaşındaki Ali Korkmaz'ı arama çalışmaları karadan, sudan ve havadan devam ediyor.

Terme Ali Korkmaz için seferber oldu ABONE OL

Terme Kaymakamı Mehmet Parlak ve Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, 26 Temmuz tarihinde balık tutmak için babası ile açıldığı denizde tekneden düşerek kaybolan 21 yaşındaki Ali Korkmaz’ı arama çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Arama çalışmaları hakkında kamuoyunda bilgi kirliliği yaşandığına dikkat çeken Terme Kaymakamı Mehmet Parlak, devletin tüm imkanları ile acılı ailenin yanında olduğuna ifade etti.

BİLGİ KİRLİLİĞİ YAŞANIYOR

Gün gün yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Kaymakam Parlak, “İlk günden bu yana arama kurtarma çalışmalarına koordineli bir şekilde refakat ediyoruz. Bazı vatandaşlarımızın helikopter sadece birkaç gün uçtu. Arama çalışmaları yeterli değil gibi söylemleri oldu. Ancak sahil güvenlik helikopterimiz 8 günlük arama çalışmaları boyunca, hava muhalefeti nedeniyle sadece bir gün uçmadı. Arama kurtarma çalışmalarının tüm dokümanları saat saat, gün gün elimizde mevcut. Helikopterimiz hangi gün hangi saat, hangi bölgede ne kadar arama yaptı biliyoruz. Çalışmalar hem karadan, hem havadan, hem de sudan devam ediyor. 27 kilometre açıkta yapılan çalışmaları çıplak gözle görmek mümkün değil. Bu nedenle bir takım bilgi kirliliği oluşmuş olabilir. Devletimiz tüm imkanları ile Ali kardeşimizi bulmak için Samsun Valiliği ve Sahil Güvenlik Komutanlığı koordinesinde çalışmalarını sürdürüyor” dedi.

ROBOTİK SU ALTI ARAMA ROBOTU DEVREDE

Kaymakam Parlak, “sekizinci gün olmasına rağmen arama faaliyetleri devam ediyor. Bu konuda başta valimize, sahil güvenlik komutanımıza ve paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. İlave olarak bir efor sarf ediyorlar. Sadece sahil güvenlik değil, AFAD ekiplerimizde çalışmalara destek veriyor. İzmir’den bugün robotik su altı arama cihazı geldi. Yine Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı profesyonel arama kurtarma dalgıçları çalışmalara destek vermek için ilçemizdeler. Sivil teknelerimiz de arama kurtarma çalışmalarına destek veriyor. Biz de kamu görevlileri olarak bu çalışmalara gerekli desteği veriyoruz‘’ diye konuştu.

ALİ BİZİM EVLADIMIZ

Kaymakam Parlak’ın ardından açıklama yapan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ise, “Burada bu açıklamayı yapma nedenimiz oluşan bilgi kirliliğin önüne geçmek. Ali kardeşimiz Terme’mizin evladı. Ailemizin acısını bizde tüm hissiyatımızla yüreğimizde duyuyoruz. Yapılabilecek her şeyi yapmaya çalışıyor, hangi kurumu harekete geçirmemiz gerekiyorsa elimizden geleni yapıyoruz. Bu süreçte gerek AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan, gerek diğer milletvekillerimiz, gerek büyükşehir belediye başkanımız, gerek il başkanımız çalışmalara destek veriyor. Devlet ailemizi acısıyla başbaşa bırakmadı. Baba ile sürekli irtibat halindeyiz. İnşallah Ali kardeşimizi bir an önce bulup, ailesine teslim ederek, acılarını biraz hafifletiriz. Uzmanlık gerektiren bir konu. Sahil güvenlik uzmanları ne derse biz onu yapmaya çalışıyoruz. Devletimiz tüm imkanları ile ailesinin yanında ve elinden geleni yapıyor” dedi.

AMCA VE DAYI İLE İSTİŞARE

Basın açıklamasının ardından kaybolan gencin amcası Hayrettin Korkmaz ve Dayısı Hayrettin Karademir, Kaymakam Parlak ve Başkan Kılıç ile bir araya gelerek, çalışmalar hakkında istişarelerde bulunup, hassasiyetleri için teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4