banner341

Bafra'da Asırlık Geleneğe Koronavirüs Engel Olamayacak

Bafra Belediyesi, İlçeyle özdeşleşen asırlık gelenek Selesepet Top Kandili kutlanmasını sağlamak için de hazırlıklarını tamamladı.

Bafra'da Asırlık Geleneğe Koronavirüs Engel Olamayacak ABONE OL

Bafra Belediyesi, İlçeyle özdeşleşen asırlık gelenek Selesepet Top Kandilinde kutlanmasını sağlamak için de hazırlıklarını tamamladı.

Bafra’ya özgü bir gelenek olan ve ramazan ayının 14.günü 15 ine bağlayan gece kutlanan; Selesepet Top Kandil Şenlikleri için tüm hazırlıklarını tamamlayan Bafra Belediyesi, vatandaşların bu asırlık gelenekten mahrum kalmamasını sağlayacak.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, “Bafra’da asırlardır devam eden bir geleneğin bu ramazan ayında Korona virüs nedeniyle kutlanmamasına gönlümüz razı olmadı. Ekip arkadaşlarımızla bir araya gelerek virüsle ilgili alınan önlem ve yasaklara uygun olarak geleneğimizi bu ramazan ayında da kutlayacağız.” dedi.

Selesepet Top Kandil şenlikleri için çağrıda bulunan Başkan Kılıç, “Asırlardır kutladığımız Sele Sepet Top Kandili Şenliğimizde bu sene çocuklarımız fenerleri ile dışarıda olamasa da, biz onların yanında olacağız. Sele Sepet akşamı Bafra’mız camlarınızda ve balkonlarınızda fenerlerinizle sürprizlerimize hazır olsun.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4