Bafra'da Eczacılık Fakültesi sevinci

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı olarak Bafra’da, Eczacılık Fakültesi kurulmasına ilişkin karar Resmi Gazetenin 25.06.2019 Tarihli sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmiş olması nedeni yayımladığı basın açıklamasında duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Bafra'da Eczacılık Fakültesi sevinci ABONE OL

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı olarak İlçemizde, Eczacılık Fakültesi kurulmasına ilişkin karar Resmi Gazetenin 25.06.2019 Tarihli sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmiş olması, şahsım ve ilçemiz komuoyunda büyük bir minnet ve sevinç duyguları ile karşılanmıştır.

Şehrin beklentilerini öncelikli görev olarak benimseyip, Bafra Heyeti olarak 8 Mayıs 2019 Tarihinde YÖK Başkanımıza ilettiğimiz hayalimizin, gerçeğe dönüşmesi;19 Mayıs Üniversitesi bünyesinde ilk kez yer alacak Eczacılık Fakültesi’nin adresinin Bafra olması, ilçemizi büyük bir heyecanına sevk etmiştir.
Kadirşinas Bafralıların hiçbir zaman unutmayacağı böylesi bir hizmetin onayını veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’a, heyetimizde yer alan ve sürecin her aşamasında katısı bulunan Ak Parti Samsun Milletvekillerimize, Samsun Valimiz Sayın Osman Kaymak’a, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’e,Hayırsever Arslan Ailesine ve tüm emeği geçenlere şahsım ve ilçem adına teşekkür eder;
Saygılar sunarım.”

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4