Bafra turizmi için çalışmalar hız kesmiyor

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’in “Bafra için 5 ana hedeften biride Turizmdir, bu hedef ortak akıl ve kolektif vizyon ile belirlenmiştir.” açıklamalarından sonra Bafra ilçemizde Turizm gündemde olmaya devam ediyor. OMÜ Bafra Şevket Aşcı Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Aydın, Dekan yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Yasin Keleş ile beraber Öğretim Görevlileri Yrd. Doç. Dr. Seden Doğan ve Yrd. Doç. Dr. Mutlu Kaya başkan Şahin’i makamında ziyaret ettiler. Bafra Turizmi hakkında istişarelerde bulundular.

Bafra turizmi için çalışmalar hız kesmiyor ABONE OL

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: OMÜ Bafra Şevket Aşcı Turizm Fakültemizin Dekanı ve dekan yardımcıları ile öğretim görevlilerine ziyaret ve duyarlıkları için çok teşekkür ediyorum. Bilimin elinin ilçemiz üzerinde olmasından büyük mutluluk duyuyorum. Biz, Bafra olarak büyük bir aileyiz anlayışı ile ilçemiz için 5 ana hedef seçmiştik. Bu 5 ana hedefimizden biride turizmdir. Bunun için biz ve Büyükşehir belediyemiz önemli adımlar attık.

Tanıtımlar yaptık. Kapıkaya festivali, balon gezileri, Kızılırmak deltası ve Kuş cennetimizde başta ulaşım olmak üzere yapılan çalışmalar, Tütün, Arkeoloji ve Etnografya müzelerimizin hayata geçmesi, Kızılırmak sedde projemizin başlaması, Yamaç paraşütü alanımızda sosyal donatılar için çalışmaların başlatılması bu hedefimizin birer parçalarıdır. Turizm uzun soluklu bir yoldur. Ama sonuçları kalıcıdır. İlçemiz için, ilçe ekonomimiz için çok önemlidir. Bafra turizmi için en büyük şanslarımızdan biride Turizm Fakültemizdir. Bu ziyaret ile turizm konusunda istişarelerimize devam ettik. “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2017, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4