Başkan Şahin'den engellilere, eski hükümlere ve girişimcilere müjde

Bafra Belediyesi ve Bafra İŞKUR Şube Müdürlüğü işbirliğinde 2018 yılının 2. Girişimcilik Eğitimi için protokol düzenlendi. Bafra ilçesinde ikamet edenlerin kendi işlerini kurmaları, toplumsal hayata devletimizin verdiği teşviklerden haberdar olmaları için girişimcilere yönelik eğitimlere tüm hızıyla devam etmektedir.

Başkan Şahin'den engellilere, eski hükümlere ve girişimcilere müjde

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “İlçemizde her ferdin eğitim talebini karşılamak için elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız. Bunun için tüm kurumlarla eş güdümlü çalışmalar düzenliyoruz. Amacımız ilçemizde her türlü girişimin önünü açmak. Özellikle iş bulma güçlüğü yaşayan engellilerimizin sosyal ve ekonomik hayatın her alanında yer alması için tüm çabalarımızı seferber etmekteyiz. Engelli vatandaşlarımızın gerek KOSGEB, gerekse İŞKUR desteklerinden faydalanabileceklerini, bunun için gerekli destekleri sunmaya hazırız. Talepleri doğrultusunda girişimcilik eğitimleri düzenleyerek önlerini açmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz. KOSGEB tarafından kendi işini kurmak isteyenlere proje karşılığında 50.000 TL hibe, 100.000 TL ise geri ödemeli faizsiz kredi desteğinde bulunmaktadır. Girişimcilerimizin cesur olmalarını temenni ederim.“ dedi.

İŞKUR Bafra Hizmet Merkezi Müdürü Yakup Ergenlik ise kurslar hakkında detaylı bilgiler vererek şunları söyledi: ”Öncelikle her zaman duyarlılık gösteren Bafra Belediye Başkanımız Zihni Şahin’e bir kez daha teşekkür ediyorum. İŞKUR, Engelli vatandaşlarımıza proje karşılığında 3 bin TL kuruluş işlemleri desteği, 11 bin TL İşletme gideri desteği ve 36 bin TL kuruluş desteği olmak üzere toplamda 50 bin TL destek sunarken, eski hükümlülere ise eski hükümlülere de kendi işini kurmaları için brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği verildiğini, bu sayede engelliler ve eski hükümlüler yeniden sosyal hayata katkı sağlanmış olacaklardır. Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerinde KOSGEB desteklerinden faydalanabileceğini belirtti. 10-13 Mayıs 2018 tarihlerinde başlayacak girişimcilik eğitimine başvurular e-devlet üzerinden KOSGEB’e yapılacaktır. En son başvuru 03 Mayıs’ta olacağından girişimcilerin gerekli hassasiyeti göstermelerini önemle rica ederiz. Herhangi bir sıkıntı halinde İŞKUR’a başvurulmalıdır.“ dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
cemil tunç
cemil tunç - 4 yıl Önce

Benim kosgeb girişimcilik eğitimi kursun bitti.Bize kurs veren kosgeb eğitmeni hocamız kendi iş planınızı kendiniz hazırlayın dedi ve www.isplaniornekleri.com bize bu siteyi verdi.Burada 2018 yılı kosgeb girişimci desteği girişimci iş planı örnekleri var, bu iş planı örneklerinden yararlanarak iş planınızı hazırlayıp kosgeb’e sunun dedi.Bu yolla aracı ve danışmanlara para ödemeden kendi kosgeb girişimci iş planınızı kolayca hazırlayabilirsiniz dediler.Bana mantıklı geldi örnek iş planlarına bakarak sizde kendi girişimci iş planınızı hazırlayabilirsiniz.

SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344