Bayrağımıza yapılan saygısızlık cezasız kalmamalı!

Antalya'da Türk Bayrağını indirip üstüne basan nişanlı çift, adli kontrolle serbest kaldı haberini okuyunca gerçekten şok oldum. 

Bu kararı veren hakimin bu kararı alırkenki ruh, vicdan, ahlak her ne kadar duygu yönetimi varsa incelemek lazım. 

Bir de nişanlı çift, evlenecekler birda bunlar. Bu kişilerin yetiştireceği çocuğun vatanına, milletine, bayrağına saygılı olabileceğini düşünmüyorum. Anne babası böyle yapan bir aileden nasıl bir yetiştirme tarzı bekleyebiliriz ki!

Bu konunun başka bir detayı...

Böyle bir olayın cezasız kalması bundan sonraki yapılacak bu tür şerefsizce olayların önünü açmazmı sormak isterim, örnek teşkil etmezmi. Ondan sonra her önüne gelen gitsin uğruna canlar verilen, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan al bayrağımızı yerlerde süründürsün...

Kusura bakmayın ama böyle adaletsizlik olmaz.

Bu olayı yapan çift kimsenin görmediği sadece kameraların fark ettiği bir alanda bu adi olayı gerçekleştirmiş. 

Fakat bu olayı vatanına, milletine, bayrağına bağlı bir genç görse ve siz burda ne yapıyorsunuz diye kavga etse bu kavgada bu olayı yapan utanmazlardan biri ölse o zaman adaletin terazisi nasıl çalışırdı, o hakim nasıl bir karar verirdi çok merak ediyorum. 

Bu alınan karar kamu vicdanın da derin yara açacaktır. Bu kararın tekrar gözden geçirilmesi ve yasalar çerçevesinde uygun bir ceza verileceği inancındayım...

 

YORUM EKLE

banner4