banner377

Ferrero'dan birinciye ödül!

Ferrero firması tarafından düzenlenen fotoğraf yarışmasının birincisine ödülü verildi.

Ferrero'dan birinciye ödül! ABONE OL
Türkiye’de gelecek kuşakların fındıkla ilgilenmesini sağlamak amacıyla çeşitli sosyal çalışmalar yapılıyor.  
Bu kapsamda Ferrero firması tarafından 5 yıl önce uygulanmaya başlanan ‘Değerli Tarım’ kapsamında Trabzon, Giresun Ordu, Düzce ve Sakarya illerindeki bazı okullarda öğrencilere, fotoğrafçılıkla ilgili temel bilgiler verilip fotoğraf yarışması düzenlendi. Eğitimler sonrası Trabzon Çarşıbaşı Anadolu Lisesi, Giresun Yağlıdere Anadolu Lisesi, Ordu Gürgentepe Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi öğrencileri çektikleri fotoğraflar ile yarışmaya katıldı.
Trabzon’un Çarşıbaşı Anadolu Lisesi'nde yarışmaya katılan 20 öğrencinin katılımı ile yapılan yarışmada 10. Sınıf öğrencisi Dilara İhtiyar 'Fındık Temalı’ fotoğrafı ile birinci oldu.
Yarışmada birinci olan öğrenciye Ferrero Değerli Tarım Trabzon Bölge Müdürü Dinç Ozan Demiral tarafından verildi.
Hediye ve sertifikanın verilmesinin ardından proje hakkında bilgiler veren Değerli Tarım Trabzon Bölge Müdürü Dinç Ozan Demiral “Proje kapsamında burada yaptığımız etkinlikleri, sosyal ve zirai uygulamaları bölgemize tanıtmayı hedefliyoruz. Şu anda okulumuz ile ortak yürüttüğümüz proje içerisinde öğrencilerimize fotoğraf üzerine verdiğimiz eğitim sonrası çektikleri fotoğraflar üzerinden bir değerlendirme yaparak bu alanda ki kabiliyetlerini ve başarılarını görmeyi amaçladık” dedi.
 Yarışmadan birinci olan Dilara İhtiyar ise Ferrero firmasına teşekkür ederek, ”Öncelikle kamera ile ilgili profesyonel bir eğitim verildi ve çekim esnasında da verilen eğitimi uygulayarak fotoğrafları çektik. Etkinlik kapsamında çok güzel şeyler öğrendik” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2018, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner379

banner381

banner4

banner378