banner341

Hamza Bölük UFK Başkanı oldu

Ulusal Fındık Konseyi (UFK) Başkanlığına Hamza Bölük getirildi.

Hamza Bölük UFK Başkanı oldu ABONE OL

Ulusal Fındık Konseyi (UFK)'nın geçtiğimiz hafta Trabzon’da yapılan olağan genel kurulunda meslek gruplarından delegeliğe seçilen üyeler toplanarak organları teşekkür ettirdiler.
Aynı zamanda Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı da olan Hamza Bölük, UFK’ya 3 yıllı dönem için başkanlık yapmak üzere seçildi.
Hamza Bölük başkanlığındaki UFK’nın yeni yönetim kurulunda Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan başkan yardımcısı olarak görev alırken, eski başkan Sebahattin Arslantürk de muhasip üyeliğe getirildi.
Yönetim Kurulunun diğer üyelikleri ise Levent Başaran (Akçakoca Ziraat Odası Başkanı), Ziver Kahraman (Ordu Ticaret Borsası Başkanı), Adem Sarı (Sakarya Ticaret Borsası Başkanı), Mustafa Poyraz (Poyraz Poyraz Gıda), Ali Haydar Gören (İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı), Ercan Türktemel (Tarım ve Orman Bakanlığı Temsilcisi)
Ulusal Fındık Konseyi 5488 Sayılı Tarım kanunun 11.maddesine dayanarak kurulmuş ve 5 Nisan 2007 tarih ve 26484 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Ulusal Fındık Konseyi Kuruluş ve Çalışma Esasları Hakkında Yönetmelik” ile de kuruluş ve çalışma esasları belirlenmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4