Master Of Cake Pasta ve Çikolata Festivali İzmir'de

Pasta ve Çikolata profesyonellerini bir araya getiren 7.Uluslararası Master Of Cake- Pasta ve Çikolata Festivali 2 yıl aradan sonra İzmir’de muhteşem gösterilerle başladı.

Master Of Cake Pasta ve Çikolata Festivali İzmir'de

Pandemi nedeniyle 2 yıldır ertelenen “7.Uluslararası Master Of Cake İzmir - Pasta ve Çikolata Festivali  başladı.  İzmir Alsancak’ta bulunan tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde 21-22 Mayıs 2022 tarihlerinde düzenlenen festival kapsamında farklı yepyeni alanlarda da yarışmalar yapılıyor.
Uluslararası Master Of Cake İzmir Festival Genel Koordinatörü  Zümra Köse Uludoğan, “Ankara, İstanbul ve Samsun'dan sonra bu sene İzmir'de festivalimizi gerçekleştiriyoruz.Herşeyin pastadan olduğu bir platform aslında burası.Festivalimiz ile İzmirli’ler ve kente gelecek tüm misafirlerimiz çikolataya doyacaklar. Her yıl farklı konseptlerde düzenlediğimiz uluslararası yarışmamız ve festivalimizi daha da geliştirerek yeni alanlar yaratıyoruz. Sabah itibarı ile pasta yarışmamızın başvuruları ve pasta teslimi başladı. 200'e yakın eser  yarışmamıza başvurdu. Jüri  bugün pastaları teknik,sanatsal  ve  lezzet  açısından puanlayacaklar. Pazar günü (yarın) ödül alan eserler açıklanarak ödülleri takdim edilecek. Pasta ve çikolatacıların yeteneklerini sergiledikleri yarışmalara ek olarak ilk kez  ekmek kategorisini de festivalimize ekledik.”
“ Ailelerin çocukları ile keyifli zaman geçireceği bir ortam hazırladık. Çocuk etkinlikleri kapsamında Türkiye’nin en büyük çocuk atölyelerini hayata geçirdik. Mutfakta sanat var vurgusu ile sanatı ve sanatçıyı ziyaretçilerle buluşturduk. Pasta atölyeleri, akıl oyunları, ahşap boyama ve şekillendirme atölyeleri, resim atölyeleri, el becerilerini geliştirme ve sanatsal aktivite atölyelerinin yanı sıra festival alanında çocuk parkları da yer alıyor..Haldun Dormen’in süpervizörlüğünü yaptığı Sahne Tozu Tiyatrosu yönetiminde çocuk tiyatrosu alölyeleri, Sosyal sorumluluk projesi kapsamında İzmir Aşçılar Derneği tarafından organize edilen  Down Sendromlu çocuklarımızı da  festivalde etkinliklere dahil ettik..Festival Giriş ücretlerimizin bir kısmını kanserli çocuklara destek veren Türkiye Kan Ordusu Kanser Derneği’ne bağışlayacağız. Geçmiş yıllarda da festivalimize katılan dünyaca tanınmış İspanyol Cake art-kek sanatçısı ve öğretmeni Daniel Dieguez’de üstün yeteneklerini göstermek üzere yine bizlerle beraber. Sanatçı”Yüzüklerin efendisi filminden Orman devi Ent karakterini 400 kilo çikolata  kullanarak aslına uygun el işçiliği ile bir sanat eseri şeklinde yaptı. Festivalimizi ziyaret eden herkes pasta ve çikolataya doyacak, herkesi festivalimize bekliyoruz.36 firmanın katıldığı festivalde 21 profesyonel şef farklı show ve tadımlarla hünerlerini de  sergileme fırsatı buldu. Günün sonunda ise Gökçe konseri ile ziyaretçilerimize güzel anlar yaşatmayı istiyoruz. ” Dedi.

Master Of Cake İzmir- Pasta ve Çikolata Festivalinde en yüksek puanı alan Ayfer  Özer festival birincisi olurjen kategorilerine göre ödül alan diğer isimler şöyle sıralandı.
Festival birincilik Ödülü - Ayfer Özer
Büyük Dekoratif Tasarım Ödülü - Süleyman Maden
Minyatür Dekoratif Tasarım Ödülü - Serpil Aydın
Şeker Hamuru/ Düğün Pastası - Gülten Çarkacı
Kutlama Pastası - Mervenur Çin
Kurabiye - Gülten Çarkacı
Çiçek Aranjmanı - Ayfer Özer
Saksı Çiçeği - Abrisham Sheikholeslami
3D Büst Kek - Mervenur Çin
Çikolata ve İzomalt - Büşra Büke
Pettifour - Gülten Çarkacı
Pasta Tasarım - Elmira Mathtomi
Cupcake - Fikriye Betül Gömeç
Ekmek kategorisi - Sema Geçgel
Grup Ekmek - Hatice Kübra Tikbıyık
Sanatsal ekmek - Neslihan Açıkgöz
Yöresel Lezzetler - Yıldız Yardım

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2022, 20:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344